środa, 24 lipca 2024. Imieniny Kingi, Krystyna, Michaliny

Na WOLF Malbork Cup zagra ponad 3000 młodych piłkarzy

2021-05-26 14:22:53 (ost. akt: 2021-05-26 14:35:01)
plakat z informacjami i logami sponsorów

plakat z informacjami i logami sponsorów

To już pewne! W tym roku w Malborku odbędzie się jedna z większych imprez tego lata międzynarodowy turniej WOLF Malbork Cup, czyli oblężenie małych piłkarzy. Mecze turniejowe zostaną rozegrane od 26 czerwca do 3 lipca br. Zagra w nich ponad 3 000 dzieci z roczników 2009-2014 z 200 zespołów, które przyjadą z całej Polski i z zagranicy. Zawody będą rozgrywane na boiskach przy ul. Toruńskiej i ul. Parkowej w Malborku.

Organizatorem imprezy jest Dziecięca Akademia Ruchu, która wspólnie z Grupą WOLF - sponsorem tytularnym - stworzyli jeden z największych turniejów piłkarskich w Polsce.

Grupa WOLF to wysoce wyspecjalizowana firma z obszaru Badań i Rozwoju zajmująca się opracowywaniem spersonalizowanej produkcji i prototypowania na wczesnym etapie. Grupa WOLF oprócz wsparcia finansowego, chce rozbudzić w zawodnikach zainteresowanie drukiem 3D i możliwościami jakie dają nowe technologie (www.wolf.group)

Ambasadorem turnieju jest Tomasz Iwan - były reprezentant Polski oraz dyrektor sportowy ds. organizacyjnych w sztabie Adama Nawałki.

- Cieszę się, że trafiłem na ludzi pełnych pasji. Patrząc na zapał organizatorów oraz innowacyjne pomysły Grupy Wolf jestem przekonany, że czeka nas w tym roku w Malborku prawdziwa piłkarska uczta. Mimo trudnych czasów pandemii przygotowania do turnieju trwają w najlepsze. Chciałbym swoim doświadczeniem wesprzeć całe przedsięwzięcie i mam głęboką nadzieję, że na obiektach w Malborku będziemy oglądać zawodników, którzy w przyszłości będą stanowili o sile naszej dorosłej reprezentacji - mówiTomasz Iwan.

Cały wywiad z Tomaszem IwanenPatronat Honorowy turnieju objęło Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Polski Związek Piłki Nożnej, który zrzesza w swoich strukturach wszystkie zespoły seniorskie oraz młodzieżowe. W gronie nie mogło również zabraknąć Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Honorowy patronat medialny nad wydarzeniem objęły Onet oraz Przegląd Sportowy.

Patronat Radiowy nad turniejem objęło Radio Gdańsk regionalna rozgłośnia Polskiego Radia, która skupia mieszkańców województwa pomorskiego i warmińsko-mazurskiego oraz nasze lokalne radio - Radio Malbork.

Wielkim wparciem medialnym jest również czasopismo „Asystent Trenera”. Miesięcznik dedykowany dla trenerów piłki nożnej.

Podczas wydarzenia będzie można wejść w nowy wymiar nie tylko piłkarski, ale organizatorzy zapraszają również do bliższego spotkania ze światem nowoczesnych technologii.


Filmiki promujące turniej dostępne na kanale YouTube WOLF Malbork Cup


informacja: Grupa Wolf