Niedziela, 21 lipca 2024. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

#MobilnaMetropolia Porozmawiajmy o transporcie! Zapraszamy na warsztaty online

2021-05-21 07:38:49 (ost. akt: 2021-05-21 08:01:35)

Masz dość komunikacyjnego horroru w drodze nad morze? Uważasz, że jest za mało tras rowerowych? Brakuje parkingów w pasie nadmorskim? A może należałoby zmienić rozkłady jazdy? Jeśli masz pomysł, jak usprawnić transport w regionie, albo chcesz wskazać, co należałoby poprawić - zapraszamy na warsztaty #MobilnaMetropolia, organizowane przez Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot dla mieszkańców Pomorza. 10 czerwca zapraszamy mieszkańców powiatu malborskiego.

Z ludźmi i dla ludzi - jasny plan działań

- To mieszkańcy zdecydują jak powinien zmieniać się transport w ich miejscowości - czy stawiać na nowe drogi, trasy rowerowe, a może postawić na parki i więcej zieleni. Działamy w myśl zasady: planujemy z ludźmi i dla ludzi. Zapraszamy na warsztaty, na których każdy będzie miał szansę na przedstawienie swoich pomysłów, dzięki temu biuro OMGGS wspólnie z ekspertami opracuje jasny plan działań transportowych na kolejne lata - mówi Karolina Orcholska, koordynatorka ds. transportu i mobilności OMGGS.

OMGGS wspólnie z ekspertami z dziedziny transportu pracuje nad Planem Zrównoważonej Mobilności dla metropolii (tzw. SUMP). Będzie to jasna strategia działań na najbliższe lata - jak zmieniać transport, by był bardziej dostępny, przyjazny i bezpieczny dla mieszkańców, a także chronił klimat i środowisko. Dokument powstaje przy współudziale mieszkańców. W maju i czerwcu odbędzie się 9 warsztatów konsultacyjnych online, na których porozmawiamy o potrzebach transportowych i komunikacyjnych w każdym z powiatów OMGGS.

Spotkania z mieszkańcami wszystkich powiatów


Pierwsze warsztaty wystartowały 18 maja w powiecie puckim. Spotkania z mieszkańcami zakończą się w 17 czerwca w Trójmieście.

- Spotkania trwają około 2 godzin, pracujemy w 6 zespołach. W każdym z nich przez około kwadrans wspólnie z moderatorami rozmawiamy m.in. o transporcie zbiorowym, o przemieszczaniu się pieszo, na rowerze lub samochodem, poruszymy też tematy parkowania, bezpieczeństwa, transportu towarów, zarządzanie mobilnością i wizji rozwoju transportu. Rozmawiamy o wszystkim tym, co ma wpływ na nasze codzienne życie - dodaje Karolina Orcholska.

Rejestracja w mniej niż minutę


Aby wziąć udział w warsztatach wystarczy się zarejestrować klikając w link dla wybranego powiatu. Rejestracja nie zajmuje więcej niż minutę. Uwaga - liczba uczestników jest ograniczona. Każdy z zarejestrowanych otrzyma zwrotną informację mailową wraz z linkiem na warsztaty.

Warsztaty dotyczące powiatu malborskiego odbędą się 10 czerwca o godzinie 17:00.

Terminy wszystkich nadchodzących warsztatów:
● 25 maja - powiat lęborski
● 27 maja - powiat kartuski
● 1 czerwca - powiat gdański
● 8 czerwca - powiat nowodworski
● 10 czerwca - powiat malborski
● 15 czerwca - powiat tczewski
● 17 czerwca - Trójmiasto (Gdańsk, Gdynia i Sopot)