Piątek, 23 lutego 2024. Imieniny Damiana, Romana, Romany

Piknik Park pod okiem 3 kamer

2021-05-20 10:28:26 (ost. akt: 2021-05-20 14:12:17)

Piknik Park to inicjatywa mieszkańców Malborka zrealizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019, która ma na celu promocję bezpiecznego, zdrowego i aktywnego wypoczynku na łonie natury. Największy problem sprawiało w tym miejscu bezpieczeństwo - park został niestety już kilkukrotnie zniszczony i był regularnie zaśmiecany.

Teraz to się zmieni. Dzięki trzem nowym kamerom dyżurny straży miejskiej będzie miał bezpośredni całodobowy podgląd tego, co się dzieje na Piknik Parku. W przypadku stwierdzenia zniszczenia bądź innego niewłaściwego zachowania można będzie natychmiast zareagować a także wrócić do konkretnego nagrania, które posłuży do ustalenia winnych.

Jest to ważne również ze względu na nową inwestycję na Polanie - w ramach kolejnego projektu Budżetu Obywatelskiego w tym roku powstanie tam nowa przestrzeń rekreacyjno-sportowa, która również objęta będzie monitoringiem. Całość będzie więc stanowić wspaniałe miejsce pikników i spotkań z możliwością aktywnego spędzania wolnego czasu.

Żadna kamera nie zastąpi jednak rozsądku i wrażliwości na dobro wspólne. Najlepszym sposobem na bezpieczny, przyjazny i atrakcyjny Piknik Park będzie z pewnością zachowanie porządku przez każdego z nas. Niech to będzie nowa wizytówka miasta przyciągająca i integrująca naszych mieszkańców.