Poniedziałek, 20 marca 2023. Imieniny Joachima, Kiry, Maurycego

Dodatkowe kwalifikacje dla uczniów ZSP nr 3

2021-05-18 12:45:16 (ost. akt: 2021-05-18 12:53:22)

Miesiąc maj, to miesiąc w którym uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 realizują kursy ,dzięki którym zdobywają dodatkowe kwalifikacje oraz nowe umiejętności.

Realizacja kursów jest możliwa dzięki uczestnictwu szkoły w projekcie pn. „Zostań ZAWODOWCEM” współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego realizowanym w ramach Osi Priorytetowej 3 Edukacja, Działania 3.3, Edukacja zawodowa Poddziałania 3.3.1 Jakość Edukacji Zawodowej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Poniżej fotoreportaż wraz z opiniami uczestników:
1.Kurs Dekorowanie artystyczne i okolicznościowe w cukiernictwie
Cukiernictwo to sztuka wymagająca precyzyjnych umiejętności, znajomości receptur i specjalnych technik. To także dbałość o ostateczny efekt pracy – estetykę dekoracji. Na kursie połączono teorię, bez której trudno zrozumieć skomplikowaną technologię produkcji cukierniczej, z praktyką, konieczną do osiągnięcia mistrzostwa. Poza standardowymi przepisami, uczniowie poznali też najnowocześniejsze trendy w cukiernictwie, nowe smaki i nurty w dekoracjach.

Wiktoria:
Wiedza przekazana przez Panią Ewę dała mi duże doświadczenie i zaszczepiła we mnie bakcyla do cukiernictwa. Kurs oceniam bardzo dobrze pod względem przekazanej teorii i praktyki.

Adrianna:
Kurs w którym brałam udział oceniam bardzo pozytywnie. Dzięki niemu mogłam rozwinąć swoją pasje i dowiedzieć się nowych informacji dotyczących dekorowania tortów. Jestem bardzo zadowolona, że mogłam w nim wziąć udział.

Igor:
Uważam, że kurs dotyczący dekorowania artystycznego w cukiernictwie został przeprowadzony sumiennie i starannie. Pani prowadząca starała się przekazać nam jak najlepiej wszelkie niezbędne informacje co wyszło Jej bardzo dobrze, szkoda tylko, że tak mało godzin.

2.Kurs Kelner
Kurs kelnerski podzielono się na dwa etapy. W pierwszym etapie przedstawiono zasady obsługi gości indywidualnych. Położono duży nacisk na restauracyjny savoir vivre oraz techniczne umiejętności uczestników. Kurs zawierał takie elementy jak: obsługa konsumenta, serwis dań, serwis wina i inne istotne zagadnienia. Podczas drugiego etapu kursu przybliżono zagadnienia związane z obsługą imprez okolicznościowych, organizacji bankietów, obsługi konferencji, przerw kawowych i innych istotnych zagadnień związanych z obsługą imprez zorganizowanych.

Paweł:
Kurs kelnera był fajny. Nauczyłem się dużo rzeczy ponieważ były one przedstawiane w różny sposób i to pozwalało łatwiej zapamiętywać przekazywane informacje Pan Karol zawsze opowiadał jakąś historię aby utrwalił się nam jakiś temat. Dla mnie zajęcie były prowadzone w sposób ciekawy i zachęcający do nauki.
Ogólnie rzecz biorąc zajęcie były prowadzone w sposób kreatywny i bardzo przyjemny


Kacper:
Kurs kelnera odbył się w ciekawy sposób, wiedzę którą dostaliśmy mogliśmy zaprezentować na części praktycznej. Zostały nam przekazane potrzebne rady dotyczące pracy kelnera. Dostaliśmy do dyspozycji profesjonalny sprzęt, a atmosfera była bardzo dobra.

Krzysztof:
Kurs kelnera był bardzo ciekawym przeżyciem. Poznałem wiele metod i tajników pracy kelnera. Pan Karol opowiadał z zaciekawieniem , przy tym dobrze przekazując nam przeróżne metody serwowania dań, noszenia talerzy. Bardzo się cieszę, że mogłem uczestniczyć w tym kursie.

3.Kurs Wózki widłowe
Kurs na wózki widłowe przeprowadzany był zarówno w zakresie wykładów z wiedzy teoretycznej, jak i w obrębie praktycznych lekcji jazdy, odbywających się na placach manewrowych. Oprócz samej nauki prowadzenia pojazdu, uczestnicy szkolenia nabyli także umiejętności związane ze sprawną obsługą m.in. palet w sposób zapewniający najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Jakub:
Jestem zadowolony z kursu zawodowego. Przyda mi się bardzo w przyszłości.
Maksymilian:
Kurs oceniam dobrze. Uprawnienia przydadzą mi się w przyszłości w pracy związanej z logistyką.

4.Kurs Prawo jazdy kat. B
Celem kursu było teoretyczne i praktyczne przygotowanie do egzaminu państwowego na prawo jazdy danej kategorii B. Uczestnicy kursu poznali przepisy ruchu drogowego, zasady przewozu osób lub ładunku, obsługi mechanizmów pojazdu, sposoby kierowania pojazdem, zasady udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej.

Janek:
Jestem bardzo zadowolony z przebiegu kursu na prawo jazdy. Na pewno bardzo się przydało. Instruktor bardzo uprzejmy i pomocny. Wszystko przebiegło sprawnie i bez przeszkód. Bardzo miła atmosfera. Wszystkie egzaminy zdałem za pierwszym razem i teraz mogę być uczestnikiem ruchu drogowego. Cieszę się, że dzięki dobrym ocenom dostałem możliwość skorzystania z darmowego kursu na prawo jazdy.
Adrian:
Jestem zadowolony z kursu na prawo jazdy, odbył się w spokojnej i bardzo dobrej atmosferze. Z kursu wyniosłem bardzo sporo - myślę, że dzięki niemu mam szansę otrzymać blankiet dużo szybciej niż jakbym miał czekać i zaczynać kurs samemu, też zanim bym zebrał środki na kurs a ten był dla mnie darmowy.
Dawid:
Jestem zadowolony z przebiegu kursu, był on przeprowadzony w sposób profesjonalny. Instruktor odpowiednio przygotował mnie do egzaminu, który zdałem za pierwszym razem.
Julia:
Jestem zadowolona z prawa jazdy, ponieważ był fajną nagroda za dobre wyniki w nauce, oraz był darmowy. Kurs przebiegał w miłej atmosferze.