Sobota, 22 czerwca 2024. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

„SOS dla seniora” trwa rekrutacja do projektu Stowarzyszenia na rzecz osób potrzebujących "Malwa"

2021-05-17 10:26:44 (ost. akt: 2021-05-17 11:24:42)

STOWARZYSZENIE NA RZECZ OSÓB POTRZEBUJĄCYCH „MALWA” zaprasza osoby z powiatu malborskiego i sztumskiego, które ukończyły 60 lat na spotkania w ramach naboru do projektu „S.O.S dla seniora”

Spotkania odbędą się 19 i 24 maja br. o godz. 18.00 w Bibliotece Pedagogicznej w Malborku na Placu Słowiańskim 5 (wejście obok mostu).

W ostatnim czasie seniorzy to grupa, dla której okres pandemii był szczególnym wyzwaniem. Narażeni na największe niebezpieczeństwa związane nie tylko z pandemią ale również z cyberprzemocą i w kontaktach realnych, (wyłudzenia, oszustwa różnymi metodami) . Jednym z największych problemów, przed którym stanęli seniorzy to brak kontaktów międzyludzkich, a z drugiej strony strach przed zarażeniem wirusem SARS COV-2.

W tym projekcie stowarzyszenie chciałoby zaproponować teoretyczny pakiet niezbędnych informacji propagujący bezpieczny, aktywny, zdrowy styl życia i powrót do normalności.

W związku z tym planowane są:
- spotkanie z lekarzem, które dotyczyć będzie dbania o własne zdrowie, zabezpieczenie się przed pandemią, a zwłaszcza nauka korzystania z pulsoksymetów.
- spotkanie z przedstawicielem KPP Malbork- to przede wszystkim omówienie zasad bezpieczeństwa zarówno w sieci jak i w życiu realnym. Poczucie bezpieczeństwa lub jego brak przesądza o jakości życia W świecie rzeczywistym oszuści udają policjantów, pracowników różnych instytucji czy wnuczków.

Ponadto stowarzyszenie zaprasza na zajęcia z obsługi komputerów, bo człowiek to istota społeczna, a zdaniem lekarzy najbardziej niszczącą chorobą wśród seniorów jest samotność. Zajęcia to przygotowany dla uczestników pakiet wiedzy pomagający seniorom założenie komunikatorów w celu łatwiejszego kontaktu z bliskimi i przyjaciółmi aby móc cieszyć się bliskością. Podczas tych zajęć seniorzy zdobędą wiedzę jak zrobić zakupy za pomocą Internetu, wypożyczyć internetowo książkę czy skorzystać z e-recepty, porady lekarza.
Projekt to także aktywizacja ruchowa. Seniorzy będą mogli wziąć udział w zajęciach z tańca z elementami gimnastyki, nord walkingu i aquaaerobiku z elementami refelsologii. Dodatkowo zaplanowane są także wyjazdy i spotkania integracyjne takiej jak: wyjazd rewalidacyjny do Ciechocinka i korzystanie z tężni solankowych I groty solankowej wspomagających leczenie chorób górnych dróg oddechowych - inhalacje, jako przeciwdziałanie następstw pocovidowych. Drugim wyjazdem będzie Biskupin i Gniezno, aby poznać bogatą historię tych miejsc. Przewidziane są także ogniska, kręgle i pełna integracja, aby senior poczuł się bezpiecznie.

Projekt skierowany jest do 30 osób, dlatego o zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń. Udział w w/w projekcie jest bezpłatny. Zadanie jest współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Pomorskiego.
Informacji można uzyskać pod numerami telefonów: 515-267-791 lub 501-315-524 oraz za pomocą adresu e-mail:malwa@malwamalbork.pl

Spotkania odbędą się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

„Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić”. Serdecznie zapraszamy

Tekst: Stowarzyszenie na rzecz osób potrzebujących "Malwa"


Zadanie współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Pomorskiego.
http://m.82-200.pl/2021/05/orig/wp-poziom-kolor-2021-7066.png