środa, 24 kwietnia 2024. Imieniny Bony, Horacji, Jerzego

Pływacy MAL WOPR najlepsi w Giżycku

2021-05-13 10:03:02 (ost. akt: 2021-05-13 10:07:01)
pływacy WOPR Malbork

pływacy WOPR Malbork

Autor zdjęcia: WOPR Malbork

Ozdobą XVII Wiosennych Międzynarodowych Zawodów Pływackich o Puchar Burmistrza, które odbyły się w miniony weekend 8 i 9 maja w Giżycku, była rywalizacja dwóch najlepszych pływaków MAL WOPR Konrada Patoki i Jakuba Grapentyna. O tym jak bardzo prezentowali na zawodach zbliżony, wysoki poziom niech świadczy fakt, że w rywalizacji na 100m stylem dowolnym obaj poprawili o blisko sekundę swoje dotychczasowe rekordy życiowe, meldując się na mecie z identycznym wynikiem 57,49. Tym samym obaj musieli zmieścić się na pierwszym stopniu podium. Na szczęście organizatorzy byli doskonale przygotowani i nie tylko dysponowali szerokim podium ale i dwoma złotymi medalami.

Fantastyczna rywalizacja chłopaków na zawodach to wynik podobnej, choć bardzo koleżeńskiej, na treningach. Obaj są przyjaciółmi także poza pływalnią, co przekłada się na wspieranie i pomoc w ciężkim treningu pływaka. Tym razem w Giżycku w klasyfikacji generalnej lepszy był Konrad, który z dorobkiem złotych medali we wszystkich czterech startach, zajął ze sporą przewagą punktową miejsce pierwsze. To były bez wątpienia zawody Konrada. Zanotował rekordy życiowe w trzech startach, w czwartym płynąc po raz pierwszy w tym sezonie na 400m stylem dowolnym wywindował czas na doskonały poziom 4:23,80, co okazało się być najwartościowszym wynikiem punktowym całych zawodów w kategorii juniorów. Bardzo cieszy doskonała dyspozycja naszego zawodnika, który jest najlepszym przykładem na to, że zaangażowana praca na treningach owocuje na zawodach.

Jakub Grapentyn, nasz najlepszy grzbiecista, obok drugiego miejsca w klasyfikacji generalnej przywiózł z Giżycka trzy złota i srebro oraz trzy rekordy życiowe.

Do fantastycznego poziomu chłopaków dopasowała się też najbardziej utytułowana pływaczka MAL WOPR, Nadia Walentynowicz. Nadia również czterokrotnie stanęła na najwyższym stopniu podium, a w każdym ze startów zdobywała ponad 500pkt wielobojowych FINA. Świadczy to o bardzo wartościowych wynikach, z których najlepszy na 50m stylem grzbietowym wyniósł aż 593pkt.

Cała w srebrze wyjechała ze stolicy żeglarstwa specjalistka stylu klasycznego, Liliana Szpaczyńska. Lila nie tylko czterokrotnie wywalczyła srebro ale też zanotowała dwa najlepsze wyniki w sezonie i dwa nowe, płynąc w sezonie po raz pierwszy dystanse 200m stylem klasycznym i dowolnym.
Również czterema medalami może po zawodach pochwalić się Kamil Czarnota, który zdobywając srebro i trzy brązy, poprawił przy okazji znacząco swoje dotychczasowe rekordy życiowe. Na uwagę zasługuje jego wynik na 100m stylem dowolnym, gdzie już tylko 0,81s brakuje mu do przekroczenia upragnionej granicy minuty.

Trzy medale w każdym z kolorów oraz trzy doskonałe rekordy życiowe to giżycki dorobek Igora Jastrzębskiego, którego postawa na treningach i postęp w wynikach rokuje doskonale na kolejne starty.

Po dwa medale dorzucili do pęczniejącego worka; wracająca do treningów po miesięcznej absencji Magda Mroczek, która zdobyła złoto i brąz oraz najmłodszy ze startujących w Giżycku, Kacper Patoka. Ten ostatni może się pochwalić występem na 100m stylem dowolnym, gdzie dystans czterech długości pływalni pokonał w doskonałym czasie 1:14,50, będącym aż o 5s lepszy niż dotychczasowy.

Ostatni, brązowy krążek, który przypieczętował doskonałe 7 miejsce MAL WOPR w klasyfikacji medalowej, zdobył Sławomir Szpaczyński. Sławek z pewnością czuje niedosyt po minionych zawodach bowiem zanotował też dyskwalifikację spowodowaną przedwczesnym startem.

Dwukrotnie za podium uplasował się średni z braci Patoka, Dawid ale zaliczył przy okazji rekord życiowy na 100m stylem dowolnym oraz trzy najlepsze wyniki w sezonie. Podobny dorobek przywiózł z sobą Cyprian Piróg, a dwoma najlepszymi wynikami w sezonie i rekordem życiowym może pochwalić się po zawodach Zuzanna Suska.

Pływacy malborskiego WOPR spisali się na licznie obsadzonych zawodach w Giżycku doskonale. W gronie ponad 400 zawodników z 31 klubów z całej Polski, nie tylko wywalczyli wiele doskonałych wyników i tytuły najlepszych zawodników ale też wywieźli z Giżycka 28 medali w tym aż 13 z najcenniejszego kruszcu. Raz po raz stawali na podium ciesząc się wspólnie ze zdobywanych trofeów. Cieszy doskonała atmosfera w klubie, która dopinguje pływaków do rywalizacji, a co za tym idzie podnoszenia poziomu umiejętności.

tekst i zdjęcia: WOPR Malbork