Sobota, 24 lutego 2024. Imieniny Boguty, Bogusza, Macieja

Licealiści - artyści... w hołdzie Wielkiemu Nieobecnemu Czesławowi Niemenowi

2017-02-27 14:42:53 (ost. akt: 2017-02-27 14:45:57)

W miniony czwartek na auli I LO w Malborku odbył się koncert, podczas którego byli i obecni uczniowie tej szkoły zaśpiewali utwory Czesława Niemena w ramach cyklu "Wielcy Nieobecni". Przedstawiamy relację organizatorów imprezy:

"I Liceum Ogólnokształcące w Malborku wznawia cykl Wielcy Nieobecni… Inspiracją dla uczniów naszej szkoły okazała się twórczość muzyczna Czesława Niemena. Pod hasłem Wielcy Nieobecni – Niemen, który był… spotkaliśmy się 23 lutego 2017 r. w auli szkoły wspólnie z zaproszonymi gimnazjalistami, a także słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Malborku.

Na scenie rolę Czesława Niemena odegrał Andrzej Kulik (z klasy II a), a w wykonaniu Pauli Fiecek (z klasy II d), Beaty Krakowiak ( z klasy III d) i Wiktora Grabowskiego (z klasy II d) usłyszeliśmy takie utwory, jak: Pod papugami, Sen o Warszawie, czy Płonie stodoła.

Gromkie brawa otrzymały również absolwentki naszego liceum: Patrycja Jewsienia, Agata Kujawa i Alicja Kuszowska, które gościnnie zaśpiewały również utwory Czesława Niemena: Wspomnienie, Stoję w oknie, Jednego serca.

Profesjonalnie odegrali swoje role na scenie nasi „redaktorzy”: Klaudia Orzechowska (z klasy II e) i Oskar Szczepański (z klasy I b), tworząc artykuł prasowy o artyście, który – gdyby żył – 16 lutego 2017 r. skończyłby 78 lat.

Dyrekcja szkoły i nauczyciele – opiekunowie początkujących artystów dziękują wszystkim za zaangażowanie przy realizacji tego muzycznego przedsięwzięcia, a w szczególności organizatorom, pani Dorocie Klofczyńskiej i pani Marii Seibert. Mieć odwagę podzielić się swoim talentem artystycznym z innymi to, mówiąc za Witoldem Gombrowiczem, tak, jakby ktoś zgłosił swoją kandydaturę na wielkiego człowieka. Gratulujemy!!!"


informacja i zdjęcia: I LO w Malborku