Poniedziałek, 22 kwietnia 2024. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Z WODNIKIEM na sportowo-rekreacyjne wakacje do Augustowa i Poronina

2021-05-10 07:42:55 (ost. akt: 2021-05-10 07:44:25)

Ten wyjątkowo trudny dla dzieci i młodzieży rok szkolny skończy się za nieco ponad miesiąc. Żeby móc naładować akumulatory, spędzić czas w końcu w gronie znajomych i przyjaciół warto zacząć już planować wakacje. A te można spędzić na przykład na sportowo.

Centrum Aktywności WODNIK w Malborku zaprasza na dwa obozy rekreacyjno-sportowe. Pierwszy odbędzie się już od 10 do 19 lipca w Augustowie, na drugim gościć nas będzie Poronin k. Zakopanego dokąd wyjedziemy w terminie 13-22 sierpnia.

- Obozy sportowe organizowane przez Centrum Aktywności WODNIK są wspaniałą okazją do rozwoju pasji, zawierania przyjaźni oraz poznawania nowych, atrakcyjnych miejsc. Organizując obozy staramy się zaczepiać w młodych ludziach nawyk aktywnego wypoczynku proponując im obok pływania, nowe i ciekawe formy ruchu. Naszym podopiecznym wpajamy także najcenniejsze wartości, takie jak samodzielność, zaradność, koleżeństwo i optymizm. Warto pamiętać, że dzieci i młodzież nie muszą przed wyjazdem posiadać umiejętności pływania. Organizowany przez nas wypoczynek ma miejsce w najbardziej urokliwych zakątkach Polski i świata. Byliśmy już na obozach w Szczecinku, Karpaczu, Kołobrzegu, Suchej Beskidzkiej, Sulejowie oraz Augustowie. Odwiedzaliśmy Kraków, Berlin i Pragę. Obozy sportowe organizowane przez Centrum Aktywności WODNIK są prowadzone przez doświadczoną kadrę instruktorów, ratowników, trenerów i wychowawców. Posiadają oni talent do stwarzania doskonałej atmosfery, która sprzyja zarówno zabawie, jak i nabywaniu nowych umiejętności - informuje Iwona Ciecholewska.

Organizatorzy w trakcie obu wyjazdów zapewniają: dojazd komfortowym autokarem; opiekę wykwalifikowanej i doświadczonej kadry (z uprawnieniami wychowawców i kierowników kolonijnych oraz trenerskimi z pływania, instruktorskimi z ratownictwa wodnego, kwalifikowanej pierwszej pomocy), zakwaterowanie w Augustowie - Pensjonat SALAS (do wyłącznej dyspozycji, położony w zacisznej dzielnicy Augustowa, nad jeziorem Białym w otoczeniu sosnowych lasów Puszczy Augustowskiej i piaszczystych plaż, zakwaterowanie w pokojach 2-, 3- i 4-osobowych z pełnym węzłem sanitarnym, budynek Pensjonatu, jak i jego teren są ogrodzone, monitorowane, a na terenie całego obiektu jest bezpłatny dostęp do Internetu), w Poroninie – Ośrodek Weronika Inn (stylowy obiekt, usytuowany w pobliżu rzeki i lasu, wokół obiektu jest duży teren zielony, służący do rekreacji i zabaw, zakwaterowanie w pokojach 2, 3, 4, 5- osobowych z pełnym węzłem sanitarnym i TV oraz internetem bezprzewodowym WIFI, obiekt posiada krytą pływalnią, saunę, dwie sale typu cardio, siłownię, wyposażoną salę dyskotekowa oraz góralską karczmę).

- Obozy sportowe organizowane przez Centrum Aktywności WODNIK są całkowicie bezpiecznymi wyjazdami, zatwierdzane są przez Kuratorium Oświaty, a wyjazd i wszelkie atrakcje odbywają się w ścisłym reżimie sanitarnym z przestrzeganiem wszelkich zasad i obostrzeń. Mamy już za sobą organizację obozu w ubiegłe pandemiczne wakacje, inspekcja Sanepidu w jego trakcie przebiegła bez jakichkolwiek zastrzeżeń – informuje Iwona Ciecholewska.

W programie wyjazdu do Augustowa: (wszystkie atrakcje wyjazdu w cenie imprezy):
• całodzienna wycieczka na Litwę – Aquapark w Druskiennikach (realizacja w przypadku braku obostrzeń)
• całodzienny spływ kajakowy na rzece Rospuda, Marycha lub Hańcza,
• seans w VR Studio (wirtualna rzeczywistość),
• przejażdżki rowerowe,
• rejs statkiem,
• wycieczka do Studzienniczej,
• zwiedzanie Augustowa (m.in. molo Radiowej Trójki, wizyta u Beaty z Albatrosa),
• „wyżerka” u Grubego Benka,
• nauka i doskonalenie pływania w jeziorze i na pływalni miejskiej,
• nauka i doskonalenie pływania na deskach typu SUP,
• zjazdy na zjeżdżalni wodnej nad brzegiem jeziora, przejażdżki gokartami, zabawa na dmuchanej poduszce, rowery wodne,
• bogaty program zajęć aktywizujący dzieci i młodzież do kreatywnego spędzania czasu, m.in.;
- ogniska z pieczeniem kiełbasek i konkursami, dyskoteki, zajęcia edukacyjne, kino plenerowe, elementy I pomocy, podchody obozowe, codzienne zajęcia rekreacyjno – sportowe na prywatnej plaży przy ośrodku i leśnych boiskach do gry w piłkę nożną, siatkówkę, badmintona, dart, tenis stołowy, szaleństwa na placu zabaw.

W programie wyjazdu do Poronina: (wszystkie atrakcje wyjazdu w cenie imprezy);
• całodzienna wycieczka na Słowację – Tatralandia (realizacja w przypadku braku obostrzeń)
• całodzienna wycieczka do Zakopanego (m.in. Krupówki, Wielka Krokiew)
• górskie wyprawy (m.in. szlakiem czerwonym Poronin-Gubałówka),
• wycieczka do Zęba, rodzinnej miejscowości mistrza olimpijskiego Kamila Stocha,
• zwiedzanie Poronina (m.in. najwyższy szczyt Galicowa Grapa),
• regionalny wieczór z występami zbójników,
• zabawa w muzeum Be Happy / Galerii Figur Stalowych,
• zjazd na zjeżdżalni grawitacyjnej na stoku Gubałówki,
• wizyta w Muzeum Oscypka (praktyczne pokazy wyrobu oscypka),
• nauka i doskonalenie pływania na krytej pływalni ośrodka,
• bogaty program zajęć aktywizujący dzieci i młodzież do kreatywnego spędzania czasu, m.in.;
- ogniska z pieczeniem kiełbasek i konkursami, dyskoteki, zajęcia edukacyjne, elementy I pomocy, codzienne zajęcia rekreacyjno – sportowe na profesjonalnym boisku sportowym typu Orlik (siatkówka, piłka nożna, koszykówka, unihokej, badminton), tenis stołowy, bilard, dart.

Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy gadżet z obozu. Będzie też możliwość zdobycia Powszechnej i Specjalnej Karty Pływackiej.
Obozy zorganizowane zgodnie z rozporządzeniem MEN w sprawie warunków, jakie muszą spełniać organizatorzy wypoczynku dzieci i młodzieży, a także zasad jego organizowania i nadzorowania (Dz. U. nr 12 poz.67 z późniejszymi zmianami).

Istnieje możliwość otrzymania faktury celem refundacji kosztów przez zakład pracy oraz możliwość płatności Bonem Turystycznym.

Zapisy i więcej informacji pod nr tel. 503 123 433, można też pisać na adres e-mail: winoa@wp.pl