Niedziela, 21 kwietnia 2024. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Muzeum Miasta Malborka otrzymało kolejną dotację na wystawę o Stalagu XXB

2021-05-06 13:07:33 (ost. akt: 2021-05-06 13:10:25)
logo Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej

logo Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej

Muzeum Miasta Malborka pozyskało kolejne środki na działania związane z wystawą o Stalagu XXB, która planowana jest w sierpniu br. Dotacja w wysokości 20 000 złotych została przekazana ze środków Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Poprzednia dotacja, którą muzeum otrzymało z programu Patriotyzm Jutra w wysokości 62 000 złotych, zostanie przeznaczona na organizację wystawy. Pozyskane środki z Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej z kolei zostaną w całości przeznaczone na wydanie katalogu planowanej na sierpień wystawy o Stalagu XXB.

Wniosek o przyznanie dotacji dla muzeum, nad którym prace trwały od lutego, złożony został w partnerstwie z Miastem Monheim am Rhein.

To już kolejny raz jak Fundacja Współpracy Polsko-Niemckiej wspiera finansowo projekty Muzeum Miasta Malborka. W 2019 roku Muzeum otrzymało również 20 000 złotych na kwerendy oraz tłumaczenia materiałów archiwalnych. Były one częścią prac zmierzających do powstania pierwszej stałej ekspozycji w Muzeum. Pozwoliły na pozyskanie nowych materiałów wzbogacających muzealne archiwum oraz na wstępną selekcję archiwaliów, przeznaczonych do dalszych działań.

informacja: Muzeum Miasta Malborka