Wtorek, 27 lutego 2024. Imieniny Gagrieli, Liwii, Leonarda

Projekt ZSP nr 3 „LESS WASTE – Pogotowie dla Ziemi” w ramach MBOJ 2021

2021-04-28 09:02:12 (ost. akt: 2021-04-28 09:05:17)
grafika z logo MBOJ, logo Malborka i nazwą szkoły

grafika z logo MBOJ, logo Malborka i nazwą szkoły

Zespół Szkól Ponadgimnazjalnych nr 3 w Malborku zaprasza uczniów malborskich szkół ponadpodstawowych do udziału w projekcie „LESS WASTE – Pogotowie dla Ziemi”, organizowanym przez Samorząd Uczniowski w ramach Malborskiego Budżetu Obywatelskiego Junior (MBOJ) na rok 2021.

Celem głównym konkursu jest kształtowanie postaw proekologicznych młodzieży ze szczególnym ukierunkowaniem na środowisko lokalne.

Cele szczegółowe to:
• rozwijanie zainteresowania przyrodą, jej pięknem i różnorodnością,
• dostrzeganie niekorzystnych i korzystnych zmian zachodzących w przyrodzie,
• wyrobienie u uczniów odpowiedzialności za stan środowiska,
• podejmowanie różnych działań na rzecz ochrony środowiska we własnym otoczeniu.

Konkurs organizowany jest w czterech kategoriach:
1. Konkurs literacki – „Ekologia pisana słowem” – polega na napisaniu pracy literackiej w dowolnej formie (np. wiersz, opowiadanie, rozprawka) nieprzekraczającej 300 słów.
2. Konkurs fotograficzny – „Piękno przyrody w obiektywie” – polega na zrobieniu i przesłaniu jednego oryginalnego zdjęcia.
3. Konkurs plastyczny – „Ziemia uziemiona o ratunek woła” – polega na wykonaniu pracy plastycznej (np. obraz, rysunek, plakat) dowolną techniką i przesłaniu jej zdjęcia
4. Konkurs dziennikarski – „Co cię boli, Ziemio?” – polega na napisaniu reportażu lub stworzeniu fotoreportażu (cykl do 10 zdjęć oraz tekst wiążący).

Jeden uczestnik ma prawo przesłać pracę w jednej wybranej kategorii. Prace konkursowe nie mogą być wcześniej publikowane. Prace konkursowe nie mogą naruszać prawa, w tym w szczególności dóbr osobistych osób trzecich.

Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne prace prosimy przesyłać drogą elektroniczną do dnia 28 maja 2021r. na adres: sekretariat@tech3.malbork.pl z dopiskiem w tytule maila: „LESS WASTE – Pogotowie dla Ziemi” oraz nazwą kategorii konkursu. W treści maila prosimy podać dane kontaktowe: imię, nazwisko, szkoła, adres zamieszkania oraz adres e-mail.

Szczegółowy regulamin konkursu dostępny na stronie szkoły www.tech3.malbork.pl oraz w macierzystej szkole ucznia.

Biorąc udział, zyskuje się cenne nagrody i poczucie, że można mieć wpływ na ochronę środowiska we własnym otoczeniu.

To już drugi projekt w ramach MBOJ 2021 realizowany przez tą placówkę. W styczniu br. szkoła przeprowadziła „Turniej E-sport – Pro Gaming”. Więcej na ten temat w artykule „Turniej E-sport –Pro Gaming – pierwszy zrealizowany projekt w ramach MBOJ 2020”.

informacja: ZSP nr 3 w Malborku