Poniedziałek, 17 czerwca 2024. Imieniny Laury, Leszka, Marcjana

Malborscy hokeiści po kolejnych weekendowych rozgrywkach

2017-02-27 10:19:50 (ost. akt: 2017-02-27 10:21:22)

W sześciu meczach zagrali malborscy hokeiści w miniony weekend. Żak młodszy rywalizował 25/26 lutego w meczach ligowych z ŁKH w Łodzi. Nasi zawodnicy w sezonie 2016/17 wspomagają drużynę PTH Poznań.

Niestety wyjazd do Łodzi nie można zaliczyć do udanych. Pierwszy mecz wysoko przegrany, jednak w rewanżu w dniu następnym nasi hokeiści stawili opór faworytom i przez dwie tercje mecz był bardzo wyrównany, dopiero w trzeciej zawodnicy ŁKH strzelili więcej bramek i to oni mogli cieszyć się ze
zwycięstwa. W tabeli Łodzianie zajmują 2 miejsce wspólna drużyna Malbork/Poznań 4. W obydwu meczach zagrali: Nadia Ratajczyk (bramkarz), Bartosz Seńko - strzelił bramkę, Kacper Dorobek, Miłosz Rukat i Łukasz Piór. Żaka młodszego czeka jeszcze 6 meczy do końca sezonu. W kategorii żak starszy, w którym rywalizują nasi zawodnicy rozegrał dwa mecze z Sokołami Toruń, którego barw broni Michał Nawrocki. W barwach PTH zagrali: Szymon Cyganowski, Marcin Cybulski i Mateusz Mozołowski. Toruń wygrał obydwa mecze, Michał Nawrocki dla Torunia strzelił 5 bramek, Mateusz Mozołowski jedną dla PTH. W tabeli prowadzi z kompletem punktów Toruń przed ŁKH Łódź, Stoczniowiec Gdańsk, Poznań i Legia Warszawa. Naszych zawodników czekają jeszcze 3 kolejki - w Toruniu i dwukrotnie w Poznaniu. W regionalnej Lidze Hokeja na Lodzie w Malborku drużyna złożona z wychowanków UKS Bombek SP3 pauzowała w przedostatniej kolejce. Bombersi zagrali ostatni mecz (za tydz pauza) wygrywając 7:2 z Gryfem Gardeja. W
tabeli RLH prowadzi z kompletem pkt UKS Bombek SP3 przed Bombers Malbork (te drużyny zapewniły sobie dwa pierwsze miejsca na trzy kolejki przed końcem rozgrywek), Grizzlies Gdynia, Grom Morąg, Marvin's Gdańsk, Media Team Gdańsk i Gryf Gardeja. Organizatorem zmagań, które nieprzerwanie trwają od listopada do marca jest UKS Bombek SP3 i OSiR Malbork.

Najmłodsi hokeiści UKS Bombek SP3 w poniedziałek 27.02.2017 będą rywalizować w Mistrzostwach Pomorza w Mini Hokeju na Lodzie w Gdyni. Grupa 12 zawodników 2 marca będzie ścigało się na lodowisku rozstawionym na Stadionie Narodowym w Warszawie na zawodach "Mistrzowie Białego Orlika 2017". Dwa lata temu nasi zawodnicy wygrali rywalizację, mamy nadzieję że w tym roku z rąk Mariusza Czerkawskiego i Andrzeja Tkacza najbardziej znanych polskich hokeistów odbiorą puchar.

4 marca najmłodsi zawodnicy UKS Bombek SP3 jadą na turniej do Bydgoszczy. Dzień później na lodowisku miejskim OSiR rozegrana zostanie ostatnia kolejka RLH, w której zagrają: XIV KOLEJKA 5 marzec godz 8'00 mecz I - Grizzlies Gdynia - Grom Morąg,godz 9'30 mecz II - Media Team Gdańsk - UKS Bombek Malbiork, godz 11'00 mecz III -TH Gryf Gardeja - Marvin's Oliwa Gdańsk , pauza - Bombers Malbork - zapraszamy do kibicowania na lodowisko OSiR. 4/5 marca żak starszy zagra dwa mecze w ramach eliminacji do mistrzostw Polski w Toruniu. 10 marca na lodowisku w Malborku rozegrany zostanie turniej dla najmłodszych z udziałem 8 drużyn z Gdyni, Bydgoszczy, Elbląga, Poznania i Gdańska.

Hokej najmłodszych w Malborku wspierają : Apteka Witaminka - Mariusz Tuszakowski, Urząd Miasta Malborka, OSiR, Stowarzyszenie Nasz Wielbark, nc+APF, Falken, Leier, Związek Plantatorów Buraka Cukrowego, Sieć Sklepów Sokół, Wobex, Usługi Ogólnobudowlane - Rafał Mączkowski, TV Malbork, Radio Malbork, Bar BIS, McDonald's oraz Pralnia Eko Laguna, ASO Harasimowiczs.c,Rydwan, Awocado Restauracja i Pizzeria,Sport Rebel Ruda Śląska.