Wtorek, 27 lutego 2024. Imieniny Gagrieli, Liwii, Leonarda

Sukcesy „Bursztynek” na Europejskich Dniach Tańca

2021-04-26 09:48:30 (ost. akt: 2021-04-26 09:55:28)
zdjęcie grupowe zespołu FUN 30+

zdjęcie grupowe zespołu FUN 30+

W miniony weekend (24-25.04) odbyły się XIV Europejskie Dni Tańca On-Line w Malborku, w których udział wziął również zespół taneczny „Bursztynki” z Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji pod kierunkiem Celiny Pacanowskiej. Od listopada 2020 roku grupa już po raz szósty wystąpiła w konkursie organizowanym w formule on-line.

W zmaganiach udział wzięło około 300 solistów i około 110 zespołów z całej Polski, między innymi z Krosna, Łodzi, Wadowic, Legnicy, Kutna, Lublina, Kołobrzegu, Ostravy (Czechy), Brzegu, Bydgoszczy, Żar itd. Poziom prezentacji był bardzo wysoki.

Bursztynki zgłosiły ogółem 22 prezentacje - 14 solówek, 1 duet i 7 zespołów. Dziewczynki rywalizowały w różnych kategoriach, zarówno tanecznych jak i wiekowych, zdobywając szereg nagród: najmłodsza solistka Celina Ościłowska w kategorii tańca współczesnego i w innych formach do 8 lat wytańczyła dwa III miejsca. W kategorii Dancehall Ania Hawryszkiewicz zdobyła I miejsce. Bardzo ładnie zadebiutowała w innych formach 10-letnia Julia Suchińska zdobywając III miejsce. W tańcu współczesnym solo 9-11 lat w pierwszej dziesiątce znalazły się Karolinka Kozikowska - VI miejsce, Ania Hawryszkiewicz - VIII miejsce oraz Lenka Ziętek miejsce IX. Natomiast w kategorii 12-15 lat najwyżej, bo na VI miejscu, uplasowała się Eliza Pytlińska, dalsze miejsca zajęły Milena Ryś - VII, Zuzia Wąsik - VIII i Julia Szmidt X miejsce. Duet w kategorii 12-15 lat Zuzia Wąsik i Ada Popławska wytańczył II miejsce. W kategorii solo taniec współczesny Zuzia Piątek zdobyła XI miejsce, Hania Ryś - XII oraz Lila Kołodyńska - XIII miejsce.

Wysokie noty otrzymały pokazy zespołowe. „Bursztynki” i „Calineczki” zdobyły w sumie cztery I miejsca, dwa II miejsce i jedno IV miejsce. Duże brawa dla FUN30+ - na osiem prezentacji nasi RODZICE zdobyli II miejsce.

- Dziękuję bardzo wszystkim uczestnikom, gratuluję wspaniałych wyników. Jestem z Was dumna i zadowolona, pamiętajcie trening czyni mistrza. Raz jeszcze serdeczne gratulacje dla wszystkich – gratuluje swoim podopiecznym Celina Pacanowska.

informacja i zdjęcia: zespół „Bursztynki”