środa, 28 września 2022. Imieniny Libuszy, Wacławy, Wacława

Pola Nadziei po raz 24. W niedziele kwesta w Malborku

2021-04-21 15:27:49 (ost. akt: 2021-04-21 15:33:26)

Już po raz 24 odbędzie się akcja pod nazwą „Pola Nadziei”. W tym roku pod osłoną pandemii koronawirusa, ale wierzymy, że z zachowaniem wszelkich środków ostrożności wspólnie osiągniemy to, co najważniejsze – komfort osób znajdujących się w hospicjach.

Historia pól nadziei sięga roku 1997, to właśnie wtedy odbyła się pierwsza akcja. Na przestrzeni lat program ewoluował, ale zamysł pozostał ten sam przez blisko ćwierć wieku. Podczas pól nadziei, kwestujący wolontariusze zbierają środki na leczenie osób terminalnie chorych. Równolegle prowadzona jest akcja edukacyjna. Dzieci i młodzież uwrażliwiane są jakie potrzeby posiadają ludzie, którzy są pacjentami hospicjów.

Po raz kolejny w akcje włącza się Malborskie Centrum Wolontariatu. Na ulicach miasta wypatrujcie wolontariuszy ubranych na biało z niebieskimi identyfikatorami i puszkami. W zamian za datek otrzymacie żółtą naklejkę żonkila, która można przykleić na odzież i sygnalizować innym mieszkańcom, że warto wziąć udział w akcji.

Chcesz wziąć czynny udział w akcji? Zgłoś się do Malborskiego Centrum Wolontariatu! Zgłoszenia na wolontariuszy podczas Pól Nadziei 2021 przyjmowane są pod numerem telefonu: 574 110 505.

W tym roku akcje towarzyszące głównie odbywać się będą on-line. Program znajdziecie pod adresem: polanadziei.pl/program/.
Wirtualna puszka udostępniona jest pod adresem:
https://hospicjum.krakow.pl/wirtualna-puszka/