Czwartek, 13 czerwca 2024. Imieniny Antoniego, Gracji, Lucjana

SP nr 9 zaprasza do klasy dwujęzycznej

2021-04-21 09:37:01 (ost. akt: 2021-04-21 09:51:07)
budynek szkoły, tarcza szkoły, flaga i napis English class w SP 9. Zapraszamy

budynek szkoły, tarcza szkoły, flaga i napis English class w SP 9. Zapraszamy

W kwietniu br. ruszył nabór do klasy VII dwujęzycznej w Szkole Podstawowej nr 9 w Malborku. Jest to jedyna szkoła w naszym powiecie z taką ofertą edukacyjną.

W tym oddziale nauczanie biologii, historii (z wyłączeniem historii Polski) i matematyki prowadzone jest w języku polskim oraz w języku angielskim a o proporcjach między językami i formie decyduje nauczyciel, uzależniając to od poziomu wiedzy uczniów. Język angielski realizowany jest w wymiarze 5 godzin tygodniowo w cyklu dwuletnim (o dwie godziny więcej w stosunku do klas ogólnodostępnych).

Nauczanie dwujęzyczne rozwija zdolności komunikacyjne poprzez intensywny, praktyczny kontakt z językiem obcym oraz daje uczniom przygotowanie do kontynuacji nauki na wyższym poziomie i atrakcyjne perspektywy w przyszłości.

Do oddziału dwujęzycznego mogą aplikować uczniowie wszystkich szkół podstawowych. Kandydatów obowiązuje złożenie wniosku oraz przystąpienie do sprawdzianu predyspozycji językowych.

Wzory dokumentów obowiązujące w postępowaniu rekrutacyjnym do oddziału dwujęzycznego z językiem angielskim klasy VII dostępne są w Szkole Podstawowej Nr 9 w Malborku oraz na stronie internetowej placówki w zakładce rekrutacja. Wniosek powinien być złożony w Szkole Podstawowej nr 9 w Malborku zgodnie z harmonogramem (po podpisaniu przez oboje rodziców).

Zasady postępowania rekrutacyjnego, warunki sprawdzianu predyspozycji językowych, zadania komisji rekrutacyjnej oraz tryb odwoławczy znajdują się w regulaminie rekrutacji. Termin rekrutacji od 26.04.2021 do 21.05.2021

Wszelkie informacje można uzyskać telefonicznie pod nr 55 272 22 53 lub drogą mailową sp9@malbork@wp.pl.


informacja i zdjęcia: SP nr 9 w Malborku