Niedziela, 4 czerwca 2023. Imieniny Christy, Helgi, Karola

Dzień Przedsiębiorczości w I LO tym razem online!

2021-04-19 12:22:59 (ost. akt: 2021-04-19 12:26:32)
plakat Dni Przedsiębiorczości

plakat Dni Przedsiębiorczości

Po raz kolejny, dzięki inicjatywie Izabeli Łukasiewicz - nauczyciela podstaw przedsiębiorczości oraz doradcy zawodowego w I LO, zorganizowano Dzień Przedsiębiorczości – tym razem w formule online!

Dzień Przedsiębiorczości to ogólnopolska inicjatywa sprzyjająca podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Ideą programu jest włączenie środowiska przedsiębiorców w edukację młodych ludzi oraz stworzenie nowatorskiej płaszczyzny przekazywania młodzieży wiedzy o funkcjonowaniu na rynku pracy.

Na zaproszenie udziału w tym przedsięwzięciu odpowiedziały bez wahania: Beata Lipecka- Płocharska, właścicielka studio fitness Rusz się z Beti oraz Ludmiła Szewczyk, która prowadzi od kilku lat salon Forever nalis. Uczniowie mogli zdobyć cenne informacje i wiedzę dotyczącą nie tylko założenia i prowadzenia działalności gospodarczej, ale także niepowtarzalną okazję do zweryfikowania swoich wyobrażeń na temat wybranego zawodu. Bezpośredni kontakt z osobą, która tę pracę wykonuje stwarza możliwość pogłębienia wiedzy o danym zawodzie, a także zdobycia informacji o tym, jakie cechy i umiejętności są niezbędne do jego wykonywania. Warto uczyć się od praktyków! Prelegentki podkreślały, że najważniejsza w określeniu swojej ścieżki zawodowej jest pasja. To dzięki niej udało się im pokonać niejedną porażkę!

Ponadto doradca zawodowy Powiatowego Urzędu Pracy w Malborku - Anna Michalak przeprowadziła dwa webinary dla uczniów klas trzecich Jaką umowę podpisuję czyli prawne aspekty form zatrudnienia. Na spotkaniu uczniowie dowiedzieli się wszystkiego o rodzajach umów, okresach wypowiedzenia czy jak negocjować wynagrodzenia. To praktyczna wiedza, która ułatwi wejście młodym osobom na rynek pracy.

- Dziękujemy prelegentom za cenną wiedzę oraz motywację i inspirację naszych uczniów! Do zobaczenia za rok! – dziękują organizatorzy.

informacja: I LO w Malborku