Czwartek, 25 kwietnia 2024. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Muzyczne wyróżnienia dla wokalistów I LO

2021-04-12 13:15:55 (ost. akt: 2021-04-14 14:25:05)
dyplom dla zespołu Prafraza

dyplom dla zespołu Prafraza

W marcu br. odbył się finał VII Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Jacka Kaczmarskiego, którego organizatorem jest I Liceum Ogólnokształcące im. Jacka Kaczmarskiego w Olsztynku. Tegoroczna edycja on-line konkursu odbyła się pod patronatem Starosty Olsztyńskiego i Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty.

W konkursie z powodzeniem udział wzięli również wokaliści I Liceum Ogólnokształcącego w Malborku. Wyróżnienie otrzymali Patrycja Fabiańska za piosenkę „Źródło” z akompaniamentem Adama Lemańczyka oraz zespół „Parafraza” w składzie: Patrycja Fabiańska, Weronika Żelazko, Weronika Krupa, Dominika Kuryłowicz, Julia Jasińska, Robert Puczka, Jan Gostumski za piosenkę „Kantyczka z lotu ptaka”. Warto dodać, że zarówno Patrycja jak i część członków zespołu na co dzień śpiewają w studiu wokalnym „Balbiny”. Wykonawców przygotowała Maria Seibert.

Kolejne wyróżnienie, tym razem specjalne za interpretację, otrzymała Dominika Kuryłowicz na Wojewódzkim Festiwalu Mini Gdynia Open 2021. Koncert galowy on-line, podczas którego ogłoszono wyniki, odbył się 8 kwietnia br. Dominkę przygotowała Ewa Szwajlik.