Wtorek, 5 grudnia 2023. Imieniny Kryspiny, Norberta, Sabiny

XX. edycja Castle Triathlon Malbork i Mistrzostwa Polski na dystansie długim!

2021-04-12 12:46:49 (ost. akt: 2021-04-12 12:49:10)

Już mniej niż 150 dni pozostało do rozpoczęcia zmagań podczas XX., jubileuszowej edycji kultowych zawodów Castle Triathlon Malbork! W nadchodzącym sezonie zawodnicy kolejny raz staną na starcie i rozpoczną zmagań w rzece Nogat, u stóp Zamku Krzyżackiego. Castle Triathlon Malbork 2021 odbędzie się w terminie 4-5 września 2021. Na dystansie pełnym (IM) odbędą się Mistrzostwa Polski dla zawodników Elity oraz Age-Group.

Tegoroczna odsłona epickiego triathlonu w Malborku, głównie ze względu na obchodzony jubileusz. XX edycja zmagań u stóp krzyżackiej twierdzy będzie bez wątpienia wielkim, triathlonowym świętem. W bogatej historii malborskich zawodów, wyścig rangi Mistrzostw Polski odbędzie się już po raz czwarty. W minionym roku, w ramach Mistrzostw Polski na dystansie długim w pięknym stylu triumfowali: Miłosz Sowiński i Ewa Bugdoł. W 2019 roku Mistrzem Polski na tym dystansie został Łukasz Kalaszczyński, a Mistrzynią Anna Peterek. W ramach Castle Triathlon Malbork rozgrywane były również Mistrzostwa Polski na dystansie średnim. W 2017 roku na tym dystansie wśród mężczyzn zwyciężył Łukasz Kalaszczyńki, Mistrzynią Polski została Joanna Sołtysiak. W Mistrzostwach Polski w Malborku, na dystansie długim odbędą się zmagania profesjonalistów oraz amatorów, czyli zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Mistrzostwa Polski to przede wszystkim zacięta, sportowa rywalizacja o prestiż! Dla początkujących triathlonistów, to także okazja do ścigania się z doświadczonymi zawodnikami oraz możliwość zebrania cennego doświadczenia.

Rywalizacja na dystansie długim (IM: 3,8 km pływania, 180 km jazdy na rowerze i 42,2 km biegu) odbędzie się drugiego dnia zawodów, czyli w niedzielę 5 września. Triathloniści rozpoczną swoje zmagania pływaniem w rzece Nogat, tuż u stóp Zamku Krzyżackiego, największej ceglanej twierdzy w Europie. Następnie zawodnicy wyruszą na trasę kolarską. Etap ten będzie szybki, dzięki niezwykle płaskiej trasie, z dobrej jakości asfaltem, wytyczonej przez Żuławy Wiślane. Na koniec triathloniści przebiegną między innymi przez tereny Muzeum Zamkowego. Również 5 września odbędą się zmagania na dystansie 1/2 IM, czyli popularnej „połówce” (1,9 km – 90 km – 21,1 km). Podczas Castle Triathlon Malbork 2021 zawodnicy rywalizować będą również na krótszych dystansach. W sobotę 4 września odbędą się dwa wyścigi: 1/4 IM (0,95 km – 45 km – 10,55 km) oraz idealna dla debiutantów 1/8 IM (0,475 km – 22,5 km – 5,275 km).

Zapisy na wszystkie dystanse trwają. Aby zarejestrować się na zawody, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie zawodów.