Wtorek, 5 grudnia 2023. Imieniny Kryspiny, Norberta, Sabiny

Jak wygrać zdrowie z książką? Obchody Światowego Dnia Zdrowia

2021-04-08 13:57:50 (ost. akt: 2021-04-09 12:34:32)
screen z widokiem na salę, panelem chatu, nazwą wydarzenia i organizatora

screen z widokiem na salę, panelem chatu, nazwą wydarzenia i organizatora

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Zdrowia w środę 7 kwietnia Biblioteka Pedagogiczna w Malborku zorganizowała warsztaty pt. „Jak wygrać zdrowie z książką” dla młodzieży z Zespołu Szkół w Dzierzgoniu.

- Od ponad roku żyjemy w nowej, bardzo trudnej sytuacji. Towarzyszy nam strach, jesteśmy zamknięci w domach, czujemy lęk o nasze zdrowie i zdrowie naszych najbliższych – mówią organizatorzy.- Pandemia zmieniła nas wszystkich, szczególnie dzieci i młodzież. Nauka zdalna, brak przebywania w grupie rówieśniczej często przeradzają się w poczucie osamotnienia a w skrajnych przypadkach mogą być przyczyną depresji. Na zajęciach staraliśmy się, by ważne treści przekazać w przystępnej dla młodzieży formie. Istotne było to, żeby pokazać pozytywy sytuacji, w której się znalazły dzieciaki. Warsztaty prowadziła pani Agnieszka Predygier - dodają.

Po omówieniu zagrożeń i pozytywnych cech izolacji w dobie pandemii, uczniowie mogli poznać również techniki relaksacyjne. Po zajęciach młodzież wzięła udział w multimedialnym teście (w formie zabawnego quizu), podsumowującym przekazane treści. Wisienką na torcie była zabawa w wirtualnym escape roomie.

- Dla nas bardzo ważne były komentarze po spotkaniu: sukces, sukces, sukces. Tego typu wydarzenia utwierdzają nas tylko w przekonaniu, że nasza praca ma sens. Serdecznie zapraszamy do Biblioteki Pedagogicznej. Uczniów szkół podstawowych i średnich do skorzystania z przygotowanych przez nas lekcji online, zaś nauczycieli na warsztaty z prowadzenia aktywnych form pracy online z młodzieżą. Jesteśmy chyba jedyną otwarta biblioteką w Malborku - zapraszają pracownicy biblioteki.

Siedziba biblioteki znajduje się na Placu Słowiańskim 5, tel. (55)2722514, pbwmalbork@pbw.it.pl).

informacja i zdjęcia: PBW filia w Malbork