Sobota, 22 czerwca 2024. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

II LO z wynikami w wojewódzkim etapie Pomorskiej Ligi Zadaniowej

2021-03-30 08:19:28 (ost. akt: 2021-03-30 09:27:12)

Wysokie lokaty zajęli uczniowie II LO w etapie wojewódzkim Pomorskiej Ligi Zadaniowej w kategorii kompetencje społeczne. Szkoła ma 1 laureata i 8 finalistów!

Na 218 osób startujących w eliminacjach wojewódzkich młodzieży II LO udało się uplasować w czołówce. Wśród 50 osób zakwalifikowanych do grona laureatów i finalistów tytuł zwycięzcy, a zarazem I miejsce uzyskała Julia Kornacka 2e3. Finalistami konkursu zostali: Sandra Skoneczna 3a, Natalia Nowakowska 2e3, Natalia Błądek 1B,Sebastian Kloskowski 2e3, Mateusz Jędrzejewski 2A4, Karolina Wochna 2a3, Justyna Stec 2a3 oraz Nikola Furmańska 3a.

Nauczycielami przygotowującymi młodzież były M. Blum-Olęcka i A. Jaszkowska.
Pomorska Liga Zadaniowa to część projektu Zdolni z Pomorza, którego celem jest wspieranie uczniów o szczególnych predyspozycjach w zakresie matematyki, fizyki, informatyki, nauk przyrodniczych i kompetencji społecznych . Działania realizowane są przez samorządy powiatowe (lokalne formy wsparcia), liczne szkoły wyższe (akademickie formy wsparcia), Samorząd Województwa Pomorskiego (regionalne formy wsparcia) .Celem projektu jest zapewnienie uczniom szczególnie uzdolnionym odpowiedniego wsparcia rozwoju poprzez właściwą diagnozę uzdolnień i adekwatne formy wsparcia, umożliwiające nabycie różnych kompetencji kluczowych.

Uczniowie ci przystępują do konkursu w poszczególnych kategoriach na etapie szkolnym , powiatowym i wojewódzkim. W tym roku Julia Kornacka , uczennica II LO zwyciężyła w kategorii Kompetencje społeczne , zajmując 1 miejsce w naszym województwie. Julia uzyskała tytuł Laureata konkursu i pokonała 217 uczestników , którzy zakwalifikowali się wraz z nią do tego etapu.

Na co dzień Julia jest uczennicą klasy 2e 3 o profilu rekreacyjno -językowym. Jak sama twierdzi sukces zawdzięcza Magdalenie Blum-Olęckiej (opiekun merytoryczny i wychowawca klasy) oraz pani Stanisławie Kowalskiej (nauczyciel historii ) dzięki której wzięła udział w zeszłorocznej edycji konkursu. W kategorii Kompetencje społeczne wymagana jest rozległa wiedza z różnych dziedzin: języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie, czy kulturoznawstwa. Julia znajduje jednak czas na swoje rozległe zainteresowania. Lubi uprawiać sport a jej ulubioną aktywnością jest trening na siłowni oraz pływanie, poza tym chętnie czyta książki o różnorodnej tematyce i spędza czas z przyjaciółmi. Uważa też, że w konkursie warto wziąć udział bo sukces jest rzeczą bardzo realną, czego ona sama jest jest najlepszym dowodem.

Serdecznie Gratulujemy!