Wtorek, 28 czerwca 2022. Imieniny Florentyny, Ligii, Leona

Najmłodsi pływacy MAL WOPR na zawodach w Słupsku

2021-03-22 12:32:57 (ost. akt: 2021-03-22 12:38:18)

Na dobre już rozpoczęli sezon startowy zawodnicy MAL WOPR Malbork. Po juniorach, na słupkach startowych w Słupsku stanęli pływacy z najmłodszej kategorii wiekowej 10-11 lat. Malbork reprezentowała dwójka jedenastolatków; Kacper Patoka i Jan Pindel.

Obaj na słupskich zawodach w Lidze Województwa Pomorskiego wystartowali w tych samych konkurencjach na dystansach 50m stylem motylkowym oraz 200m stylem dowolnym. I niestety obaj w pierwszym starcie zaliczyli dyskwalifikacje. Przyczyniła się do tego z pewnością długa przerwa w startach na zawodach, to wciąż młodzi zawodnicy, którzy nadal nabierają doświadczenia i pewności siebie. Kacper zbytnio się pospieszył ze skokiem zaliczając falstart, zaś Janek pomagał sobie na dystansie kraulowymi ruchami nóg. Niepowodzenie starali się odrobić w drugim z wyścigów, gdzie może nie popłynęli doskonale ale zarówno uzyskane czasy jak i miejsca są zadowalające. Osiem długości pływalni Kacper pokonał w czasie 2:57,05 i zajął 13 miejsce w gronie 45 pływaków, Janek z kolei potrzebował na ten dystans nieco ponad 3 minut (3:00,81) co dało mu 17 lokatę.

Nasi młodzi pływacy wyjechali ze Słupska z małym niedosytem, jednak nie należy zapominać, że wciąż nabierają oni doświadczenia i uczą się pokonywać stres związany z rywalizacją. Już w najbliższy czwartek kolejni zawodnicy MAL WOPR zmierzą się z rywalami. Tym razem szóstka zawodników 13 letnich weźmie udział w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, które są odpowiednikiem Mistrzostw Polski dla tej kategorii wiekowej.

MAL WOPR Malbork