Czwartek, 30 maja 2024. Imieniny Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Mieszkańcy otrzymają maseczki ochronne

2021-03-15 09:50:15 (ost. akt: 2021-03-15 10:36:29)
dwie maseczki chirurgiczne

dwie maseczki chirurgiczne

Ze względu na trudną sytuację epidemiologiczną na Pomorzu, które jest jednym z obszarów najbardziej dotkniętym trzecią falą zachorowań na COVID-19, Wojewoda Pomorski przekazał miastu Malbork w ramach wsparcia mieszkańców pulę maseczek jednorazowych z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.

Burmistrz Miasta Malborka podjął decyzję o niezwłocznym rozdysponowaniu ich dla mieszkańców. Maseczki zostaną przekazana zarządcom nieruchomości, którzy przekażą je mieszkańcom. Do budynków jednorodzinnych maseczki dostarczone zostaną przez służby miejskie. Każdy z mieszkańców otrzyma 3 sztuki maseczek ochronnych.

W maseczki wyposażone zostaną również instytucje udzielające pomocy mieszkańcom. Już w miniony weekend część przekazanych środków ochrony trafiła do malborskich parafii. Dysponować nimi również będą kierowcy autobusów MZK oraz straż miejska i policja.

Przy tej okazji burmistrz po raz kolejny apeluje do mieszkańców o noszenie maseczek i przestrzeganie zaleceń sanitarnych. Ilość zachorowań rośnie z dnia na dzień, a od naszej postawy i odpowiedzialności w dużej mierze zależeć będzie, jak długo potrwa trzecia fala i jak dużo osób w tym czasie ucierpi. Bądźmy solidarni, bo tylko w ten sposób pokonamy wirusa i wrócimy do normalności!