Niedziela, 3 grudnia 2023. Imieniny Hilarego, Franciszki, Ksawery

Burmistrz apeluje do mieszkańców o dbanie o wspólną przestrzeń!

2021-03-09 15:08:00 (ost. akt: 2021-03-10 09:39:19)

Zgłoszenia o zniszczeniach czy nieporządku napływają do nas ciągle. Aż serce ściska, kiedy patrzymy, jak dewastowane są miejsca, które powinny służyć wszystkim mieszkańcom. Nawet te, które zostały stworzone na Państwa wniosek, czyli z budżetu obywatelskiego, jak na przykład Piknik Park czy place zabaw.

Naprawy i prace porządkowe kosztują, a płacimy za to wszyscy. Wolałbym przeznaczyć te pieniądze na upiększenie kolejnych miejsc, abyśmy czuli się dobrze w swoim mieście. Jeśli wspólnie nie zadbamy o nasze otoczenie, to żadne patrole i żadne kamery nie uchronią od aktów wandalizmu. Nie jesteśmy w stanie postawić posterunku w każdym miejscu na 24 godziny na dobę, również nie da rady umieścić wszędzie kamer.

Dlatego zwracam się do Państwa z apelem. Zadbajmy wspólnie o miasto, o nasze najbliższe miejsca. Tak jak w domu. Bo Malbork to nasz wspólny dom!

Zleciłem wzmożone kontrole tego typu miejsc, wystosujemy również pismo do komendanta powiatowego policji z wnioskiem o kierowanie tam patroli policji.


Burmistrz Miasta Malborka
/-/ Marek Charzewski