Piątek, 7 maja 2021. Imieniny Augusta, Gizeli, Ludomiry

Rekrutacja do V klasy sportowej w SP nr 3

2021-03-09 10:56:55 (ost. akt: 2021-03-09 14:24:18)
plakat z informacjami z tekstu

plakat z informacjami z tekstu

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. 2 Pułku Nocnych Bombowców „Kraków” w Malborku informuje o rekrutacji do V klasy sportowej o profilu piłki siatkowej dziewcząt oraz hokeja na lodzie chłopców na rok szkolny 2021/2022.

W klasach realizowany jest program szkolenia sportowego opracowany przez
Polski Związek Hokeja na Lodzie i Polski Związek Piłki Siatkowej.

Terminy w postępowaniu rekrutacyjnym:
1. Składanie wniosków o przyjęcie do oddziału sportowego w terminie od
09 do 22 marca 2021r. (do pobrania na stronie szkoły w zakładce „Rekrutacja”).
2. Przeprowadzenie prób sprawności fizycznej w dniu 25 marca 2021r. godz. 16:30 w sali gimnastycznej szkoły (informacja w sekretariacie szkoły).

Zalety bycia uczniem klasy sportowej:

· 10 godzin wychowania fizycznego w tygodniu /4 godziny zajęcia programowe + 6 godzin zajęcia z dyscypliny/
· łączenie programu nauczania z pasją uprawiania sportu w ulubionej dyscyplinie sportowej,
· gwarantowana opieka w świetlicy oraz posiłek w stołówce szkolnej,
· połączenie planu zajęć edukacyjnych z planem treningów,
· profesjonalnie przygotowana kadra trenerska,
· zapewnienie opieki pedagoga szkolnego i psychologa,
· obowiązkowość, odpowiedzialność i wytrwałość,
· dobra organizacja czasu - pogodzenie obowiązku uczestniczenia w zajęciach sportowych i rozgrywkach z
przygotowaniem się do zajęć szkolnych i czynnym uczestniczeniem w życiu klasy -szkoły,
· bardzo dobra komunikacja szkoła – klub – rodzic – uczeń,
· możliwość udziału w rozgrywkach hokeja na lodzie i piłki siatkowej /zawody krajowe i międzynarodowe/
· uczestnictwo w obozach sportowych,
· wychowanie w duchu sportowym, kształtowanie osobowości, umiejętność współpracy w grupie, nauka zasad fair play, samodyscyplina.

W realizacji programu uczestniczą klubu sportowe UKS BOMBEK oraz UKS ORZEŁ

- 4-krotne mistrzostwo Polski w hokeju na rolkach w kategorii młodzika (2013/2014/2015/2017)
- wyjazdy na zawody międzynarodowe do Nordhorn i Monhemi
- wychowankowie klubu zdobyli mistrzostwo Polski U16 i wicemistrzostwo U14 w hokeju na lodzie grając na wypożyczeniu w SMS Toruń
- I miejsce w międzynarodowym turnieju hokeja na lodzie w Malborku
- II Miejsce w międzynarodowym turnieju hokeja w Elblągu
- I miejsce w międzynarodowym turnieju hokeja na rolkach
- uczestniczymy w lidze PZHL w kategoriach U10, U12, U14
- wyjazdy na zawody i turnieje do Łodzi, Wrocławia, Warszawy, Torunia, Gdańska, Poznania, Giżycka, Jastrzębia Zdrój, Tych, Krakowa, Bydgoszczy i Krynicy Zdrój
- możliwość kontynuowania kariery i pasji w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Toruniu z którą nasz Klub współpracuje
2015 rok
- VIII miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorek (15-19 kwietnia, Wieliczka)
2014 rok
- IV miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorek (2-6 kwietnia, Kętrzyn)
- XI miejsce w Mistrzostwach Świata Szkół Gimnazjalnych w Portugalii (6-17 kwietnia, Espinho)
- I miejsce w Mistrzostwach Polski Kadetek (07-11 maja, Tuchola)
- VIII miejsce w Finałach Ogólnopolskiej Licealiady w Piłce Siatkowej Dziewcząt (13-14 czerwca, Wieliczka)
2013 rok
- III miejsce w Mistrzostwach Polski Młodziczek (1-3 maja, Człuchów)
- II miejsce w Mistrzostwach Polski Kadetek (22-26 maja, Kętrzyn)
- I miejsce w IX Ogólnopolskiej Gimnazjadzie (14-16 czerwca, Radom)
- I miejsce w XIX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach letnich (9-14 lipca, Rawa Mazowiecka)
- IV miejsce w Nieoficjalnych Mistrzostwach Świata Szkół Gimnazjalnych w Chinach (21-31 lipca, Batou)
2012rok
- I miejsce w Mistrzostwach Polski Młodziczek (18-20 maja, Iława)
- VII miejsce w Mistrzostwach Świata Szkół Gimnazjalnych we Francji (02-10 czerwca, Toulon)
- I miejsce w VIII Ogólnopolskiej Gimnazjadzie (11-13 czerwca, Kołobrzeg)
- III miejsce w XVIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach letnich (04-08 lipca, Proszowice )
2011 rok
- I miejsce w Mistrzostwach Polski Młodziczek (03-05 czerwca, Stary Sącz)
- I miejsce w VII Ogólnopolskiej Gimnazjadzie (10-12 czerwca, Radom)
- I miejsce w Finale Ogólnopolskim Orlik Volleymania (02 października, Sopot)
2010 rok
- IV miejsce w Półfinale Mistrzostw Polski Młodziczek (24-25 kwietnia, Świdnica)
- III miejsce w XVI Ogólnopolskim Turnieju Minisiatkówki o Puchar „Kinder+Sport” (04-05 września, Zabrze)
2009 rok
- V miejsce w Mistrzostwach Polski Młodziczek (15-17 maja, Legionowo)