Czwartek, 25 kwietnia 2024. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Bursztynowe sukcesy na tanecznym E-Festiwalu

2021-03-08 11:03:05 (ost. akt: 2021-03-08 11:30:54)
tańcząca grupa Krasnali

tańcząca grupa Krasnali

Zespoły „Bursztynki” i „Krasnale” z Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji pod kierunkiem Celiny Pacanowskiej już po raz czwarty wzięły udział w festiwalu tańca w formule online. 7 marca br. rywalizowały podczas E–FESTIWALU Białobrzeski Winter E-Dance2, w którym zaprezentowały się grupy z Łodzi, Poznania, Wrocławia, Szczecina, Gdyni, Sopotu, Wejherowa, Bydgoszczy, Lęborka, Strykowa, Katowic etc.

Tym razem nasze zespoły zatańczyły w kategorii Jazz i Modern, zdobywając 5 pierwszych miejsc - w kategorii Modern - duet Zuzia Wasik i Ada Popławska oraz Mini Formacja BURSZTYNKI (9-11 lat), w kategorii JAZZ - Formacja KRASNALE (8-11) lat oraz BURSZTYNKI (12-15). Pierwsze miejsce zdobyła również najmłodsza grupa KRASNALE, która ćwiczy dopiero 5 miesiąc, a ma już za sobą trzy E-festiwale i oczywiście zawsze najwyższe podium.

- Warto zaznaczyć, iż maluszki brały udział w różnych kategoriach, był Krakowiak, wiązanka świąteczna a teraz Jazz. Myślę, że coraz wyżej podnoszą poprzeczkę – mówi Celina Pacanowska. - Cieszę się z osiągnięć moich podopiecznych, gdyż widzę jakie są efekty naszych zajęć. Jestem mega dumna, iż udało mi się choć odrobinkę zaszczepić miłości do tańca tym najmłodszym od 4 do7 roku życia. Jest to ciężka praca, ale dająca wiele radości i satysfakcji z tego co robię. Dziękuję rodzicom za wytrwałość i częstotliwość prób, ale tylko dzięki systematycznym zajęciom jesteśmy w stanie podnosić nasz poziom i wiedzę o tańcu. Dziękuję również Jackowi Suchińskiemu za pomoc w rozgrzewkach naszych dzieci, widzę z jaką pasją prowadzi zajęcia z grupą a efekty są już widoczne. Serdecznie dziękuję i gratuluję wszystkim uczestnikom. Już niedługo kolejne festiwale, a więc do pracy – podsumowuje Celina Pacanowska.

informacja i zdjęcia: zespół „Bursztynki z MCKiE