Sobota, 22 czerwca 2024. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Uczniowie CEZ wzięli udział w eliminacjach do Ogólnopolskiego Konkursu „Młody Mistrz Fryzjerstwa”

2021-02-25 13:58:43 (ost. akt: 2021-02-25 14:56:03)
uczeń wykonujący fryzurę na manekinie

uczeń wykonujący fryzurę na manekinie

„Młody Mistrz Fryzjerstwa” to Ogólnopolski Konkurs Fryzjerski, organizowany przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu, budzi ogromne zainteresowanie i duże emocje wśród uczestników z całej Polski. W eliminacjach do finału udział wzięło również czworo uczniów 2 i 3 klasy Centrum Edukacji Zawodowej w Malborku, którego dyrektorem jest Waldemar Kuliński - Daniel Połubiatko, Olga Statkiewicz, Maria Kotowska i Wanessa Urban.

Młodzi, przyszli fryzjerzy prezentują swoje umiejętności fryzjerskie, porównują wykreowane przez siebie fryzury, czerpią inspiracje i pomysły na przyszłość. Tematy konkursów pozwalają na kreatywność i ukazanie swoich talentów, pomysłów, wyobraźni. W tym roku motywem przewodnim są „Afrykańskie Rytmy”. Każdy uczestnik miał za zadanie w ciągu 45 minut wykonanie fryzury okazjonalno-pokazowej zgodnej z tematem na modelce lub główce treningowej. Pod uwagę były brane również ubiór i makijaż.

Malborskie eliminacje przygotowały nauczycielki CEZ Karolina Kalinowska, Karolina Hajdukiewicz, Dominika Motylewska i Wioletta Szuder.

informacja i zdjęcia: CEZ Malbork