Czwartek, 13 czerwca 2024. Imieniny Antoniego, Gracji, Lucjana

Malbork prezentuje dotychczasowe doświadczenia rewitalizacyjne

2021-02-17 11:22:59 (ost. akt: 2023-04-17 14:00:44)
grafika ze zdjęciem Moniki Sasin i nazwą projektu

grafika ze zdjęciem Moniki Sasin i nazwą projektu

Narodowy Instytut Dziedzictwa w roku 2020 rozpoczął projekt wsparcia gmin w procesach planowania i wdrażania gminnych programów rewitalizacyjnych uwzględniających dziedzictwo kulturowe jako istotny zasób służący przezwyciężaniu problemów społecznych i infrastrukturalnych występujących na obszarach zdiagnozowanego kryzysu.

Miasto Malbork podczas jednego ze szkoleń adresowanych do pracowników centrów kompetencji ds. rewitalizacji miało szanse zaprezentować swoje doświadczenia z zakresu tworzenia programu rewitalizacji, ale przede wszystkim też te dotyczące wdrażania działań w ramach projektu rewitalizacyjnego.

Z uwagi na ciekawy zakres projektu, w ramach którego wieża ciśnień została laureatem konkursu Narodowego Instytutu Dziedzictwa Zabytek zadbany w kategorii zabytki techniki, nagrany został podcast, w którym Pani Monika Sasin – Naczelnik Wydziału Projektów Rozwojowych, a jednocześnie koordynator projektu „Malbork na ”+” - rewitalizacja historycznego śródmieścia Miasta Malborka” w gronie innych praktyków podzieliła się doświadczeniami z planowania i wdrażania działań rewitalizacyjnych w ramach cyklu Dziedzictwo w rewitalizacji – wypowiedzi praktyków.

Materiały są dostępne na stronie internetowych Narodowego Instytutu Dziedzictwa
oraz na kanale You Tube Narodowego Instytutu Dziedzictwa

http://m.82-200.pl/2023/02/orig/beznazwy-1-9066.jpg