Niedziela, 22 maja 2022. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Ruszyły przygotowania do Wolf Malbork Cup 2021!

2021-02-12 09:26:02 (ost. akt: 2021-02-12 11:44:14)
plakat z nazwą turnieju

plakat z nazwą turnieju

Dziecięca Akademia Ruchu wspólnie z GRUPĄ WOLF oraz Miastem Malbork są organizatorami jednego z największych turniejów piłkarskich w Polsce - WOLF MALBORK CUP. Turniej miał się odbyć się już w 2020 r., ale z powodu epidemii Covid-19 został przełożony i planowany jest w tym roku.

Przygotowania do turnieju ruszyły pełną parą, Malbork na przełomie czerwca i lipca stanie się najprawdopodobniej międzynarodową areną piłkarską, na której w dniach 26 czerwca – 3 lipca 2021 do rywalizacji staną dzieci w ośmiu kategoriach wiekowych (U7 – U14).

Do Malborka zawita około 200 zespołów z Polski oraz zagranicy. Drużyny reprezentujące różne Polskie Województwa oraz młodzi piłkarze z Litwy, Łotwy, Estonii, Rosji, Ukrainy, Niemiec, Czech czy Rumunii powalczą latem o Puchar Złotego Wilka.

Ponad 3000 dzieci oraz wspierający ich rodzice będą miały okazję rywalizacji w niezwykle urokliwym miejscu jakim jest nasze miasto. Dla wszystkich uczestników przewidziane są atrakcyjne nagrody i upominki a każdy zespół wróci do domu ze specjalnie wydrukowanym pucharem w technologii 3D, który to będzie przedstawiał wilka z charakterystycznym motywem zamku.

Sponsorem tytularnym wydarzenia jest GRUPA WOLF specjalizująca się w obszarze Badań i Rozwoju w zakresie nowych technologii łącząc fotogrametrię, digitalizację, animację oraz druk 3D.

Turniej odbędzie się zgodnie z wytycznymi sanepidu. Firma PURISMIO, zapewni strefy dezynfekcji na terenie obiektów sportowych, gdzie będą odbywały się rozgrywki, jak również zadba o bezpieczeństwo poprzez udostępnienie. specjalnych dezynfektorów w wyznaczonych punktach na terenie naszego miasta.

- Obecnie trwają rozmowy z partnerami oraz podmiotami, które decydują się wesprzeć organizacyjnie turniej. Lista zespołów praktycznie jest już wypełniona w 90% i nie pozostaje już nic więcej, jak tylko przygotować się wzorowo, aby Międzynarodowy Turniej WOLF MALBORK CUP stał się imprezą numer jeden w Polsce. Jednego możemy być pewni, że już za kilka miesięcy w Malborku czeka nas prawdziwe piłkarskie święto, na które serdecznie zapraszamy! – dodają organizatorzy turnieju.

- Cieszę się bardzo, że to właśnie Malbork został wybrany do organizacji tak spektakularnego turnieju. To potwierdza, że mamy doskonałą bazę sportową z zapleczem, gwarantującym organizację tak dużej imprezy. Skorzystają na tym również hotele, restauracje cateringowe i inne usługi. Wszystko oczywiście z zachowaniem wszelkich obowiązujących obostrzeń związanych z koronawirusem. Mam też nadzieję, że do tej pory sytuacja się już ustabilizuje i będą większe możliwości. Zrobimy wszystko, aby uczestnicy czuli się u nas dobrze, aby wywieźli jak najlepsze wspomnienia i chcieli wrócić do Malborka zarówno z drużyną jak i ze swoimi rodzinami – mówi burmistrz Malborka Marek Charzewski.

tekst na podstawie informacji prasowej Grupy Wolf