Wtorek, 21 maja 2024. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Bankowcy dla uczniów ZSP nr 3

2021-02-12 09:05:59 (ost. akt: 2021-02-12 09:08:02)
logo projektu BAKCYL

logo projektu BAKCYL

W ramach podpisanego przez Powiat Malborski z Warszawskim Instytutem Bankowości porozumienia „Bankowcy dla Edukacji” w minionym tygodniu 160 uczniów z sześciu klas Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 miało możliwość uczestniczyć w wykładach o tematyce: „Rynki finansowe- zaufanie w biznesie” poprzez platformę webinarową ClickMeeting.

Uczestnicy projektu dowiedzieli się jaka jest historia bankowości w Polsce, pogłębili wiedzę dotyczącą Narodowego Banku Polskiego, a także dowiedzieli się jakie instytucje czuwają nad bezpieczeństwem naszych pieniędzy znajdujących się w bankach komercyjnych. Mieli możliwość zadawania pytań prowadzącym z czego chętnie korzystali.

Spotkania zostały poprowadzone przez specjalistów z Warszawskiego Instytutu Bankowości w ramach projektu Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży BAKCYL.

Bakcyl to strategiczne, długofalowe partnerstwo firm i instytucji sektora bankowego w Polsce na rzecz podnoszenia poziomu wiedzy młodego pokolenia z zakresu praktycznych finansów. Projekt jest częścią jednego z największych niekomercyjnych programów edukacyjnych sektora finansowego w skali Europy “Bankowcy dla Edukacji”.