Sobota, 1 kwietnia 2023. Imieniny Chryzamtyny, Grażyny, Zygmunta

Bibliotekarze rozmawiali na temat współpracy i samokształcenia

2017-02-21 15:18:17 (ost. akt: 2017-02-22 10:26:01)

Autor zdjęcia: geralt (pixabay.com)

Malborska filia Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Gdańskiej Macierzy Szkolnej wspólnie z Młodzieżowym Ośrodkiem Wychowawczym im. T. Kościuszki zorganizowała 15 lutego br. w siedzibie MOW przy ul. Jagiellońskiej spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy powiatu malborskiego.

Spotkanie dotyczyło poznania nowych form upowszechniania czytelnictwa oraz wymiany doświadczeń w zakresie edukacji czytelniczej i medialnej. Uczestnicy mieli również okazję zwiedzić budynek oraz poznać funkcjonowanie i specyfikę pracy MOW w Malborku.

Podczas pierwszej części spotkania p. Agnieszka Predygier, nauczyciel bibliotekarz MOW i współorganizator warsztatów zaprezentowała metody aktywizujące i zachęcające do czytania na przykładzie dobrych praktyk, które warto wdrożyć w bibliotekach placówek oświatowych w celu promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Warsztaty szkoleniowe na temat „Jak zwiększyć motywację uczniów w doborze literatury?” poprowadziła p. Urszula Sierżant, wykładowca w Wyższej Szkole Społeczno-Ekonomicznej w Gdańsku, coach, terapeuta, trener z Pracowni Usług Edukacyjnych "Rozwój" w Gdyni.

Wszyscy uczestnicy spotkania - nauczyciele bibliotekarze - byli szczerze zainteresowani zaproponowaną tematyką. Takie spotkania w gronie bibliotekarzy są ważne dla wszystkich, pozwalają podzielić się swoimi doświadczeniami z życia zawodowego i wymienić informację.

Informacja: Biblioteka Pedagogiczna w Malborku