Poniedziałek, 17 czerwca 2024. Imieniny Laury, Leszka, Marcjana

Uczniowie ZSP nr 3 w kolejnym etapie projektu Młody Lean Lider

2021-01-25 12:22:17 (ost. akt: 2021-01-25 12:22:44)

Uczniowie klas drugiej i trzeciej kształcący się w zawodzie technik logistyk Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 od października zmagają się z zadaniami Projektu Młody Lean Lider.

W pierwszym semestrze musieli zmierzyć się z pracą na specjalnej Tablicy Miro gdzie planowali osiąganie celów w określonym czasie, miejscu jak i warunkach. Zadania – może wydawać się to błahe lub banalne – to głównie układania wirtualnych puzzli ale niech to nikogo nie zwiedzie! Przed każdą rozgrywką należało dobrze opracować plan działania. Po zrealizowaniu działań kolejnym krokiem było podsumowanie swojej pracy, wyciągnięcie wniosków a następnie stworzenie założeń do kolejnej rundy. Wszystkie zadania musiały być dodatkowo raportowane. Pod koniec ferii podane zostały grupy zakwalifikowane do półfinałów, które odbędą się 13 marca 2021 r. Dobra wiadomość jest taka, że obie klasy biorące udział w projekcie zakwalifikowały się do kolejnego etapu czyli do półfinału.

„Projekt Młody Lean Lider” to 9-cio miesięczny program edukacyjny dla młodzieży w wieku 13-19 lat z dowolnej szkoły lub organizacji pracującej z uczniami. Program ten rozwija uniwersalne kompetencje Lean Thinking poszukiwane przez najlepszych pracodawców.

Program został przygotowany we współpracy z nauczycielami, dydaktykami, pedagogami i psychologami i jest dostosowany do rytmu pracy szkoły. Program realizowany jest w całej Polsce i jest bezpłatny dla jej uczestników.”
Nad uczniami biorącymi udział w projekcie nadzór prowadzi p. Magdalena Demakowska.