Niedziela, 22 maja 2022. Imieniny Emila, Neleny, Romy

"Popiół i diament" zainaugurował Malborski Klub Filmowy

2017-02-21 14:49:48 (ost. akt: 2017-02-21 14:50:16)

Autor zdjęcia: kadr z filmu "Popiół i Diament"

W miniony piątek (17.02) w Szkole Łacińskiej z inicjatywy Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji rozpoczął działalność Malborski Klub Filmowy. Wszyscy zainteresowani mogli zobaczyć film "Popiół i diament" w reżyserii Andrzeja Wajdy. Film z 1958 roku został odnowiony cyfrowo przez Filmotekę Narodową.

Seans rozpoczął się wprowadzeniem do filmu. I jak zapewniali uczestnicy spotkania fakt, że seans nie odbywał się na typowej sali kinowej nic nie ujmował prezentacji, bowiem w filmie najważniejsze są emocje, a tych nie brakowało. Ważny temat, brawurowa rola Zbyszka Cybulskiego, doskonałe role drugoplanowe i wizjonerska wizja reżysera złożyły się na wybitny obraz filmowy.

Kolejny seans w ramach Malborskiego Klubu Filmowego odbędzie się 17 marca o godzinie 17.00. Tym razem wyświetlony zostanie film Romana Polańskiego "Nóż w wodzie" - pierwszy polski kandydat do Oscara. Cena biletów wynosi 7 zł za normalny i 5 złotych za ulgowy, z którego może skorzystać młodzież szkolna, studenci, emeryci, renciści i inwalidzi. Wejściówki będzie można nabyć na tydzień przed seansem w kasie Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji w Szkole Łacińskiej, na Poziomie -1."

informacja: Wioletta Jankowiak