środa, 6 grudnia 2023. Imieniny Dionizji, Leontyny, Mikołaja

Startuje Program Aktywni Obywatele Fundusz Regionalny

2021-01-15 14:52:45 (ost. akt: 2021-01-15 15:04:17)
grafika z nazwą projektu

grafika z nazwą projektu

Startuje Program Aktywni Obywatele Fundusz Regionalny, w ramach którego organizacje pozarządowe mogą ubiegać się o dofinansowanie na realizację swoich działań prowadzonych na terenie całej Polski (z wyjątkiem m.st. Warszawy) w czterech obszarach tematycznych:

1.Ochrona praw człowieka
2.Działanie na rzecz różnorodności społecznej i przeciwdziałanie wykluczeniu
3.Budowanie kultury demokratycznej i zaangażowania obywatelskiego na poziomie lokalnym
4.Wsparcie rozwoju sektora społecznego

Nabór w ramach pierwszego konkursu planowany jest od 17 marca br.

Wszystkie organizacje i osoby zainteresowane Programem i pozyskaniem nowych środków na realizację swoich działań mogą wziąć udział w bezpłatnej konferencji on-line otwierającej Program Aktywni Obywatele - Fundusz Regionalny, która odbędzie się w piątek, 5 lutego 2021 r.!

Szczegółowe informacje na temat konferencji znajdują się na stronie: https://frdl.org.pl/informacje/aktualnosci/konferencja-otwierajaca-program-aktywni-obywatele-fundusz-regionalny

Program Aktywni Obywatele Fundusz Regionalny realizowany jest przez konsorcjum w składzie: Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej (lider), Fundacja Edukacja dla Demokracji i Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Program jest finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach funduszy EOG. Jego budżet to 23 miliony euro.