Czwartek, 28 września 2023. Imieniny Libuszy, Wacławy, Wacława

"Cztery Żywioły" i "Bazuna" z okazji Dnia Myśli Braterskiej

2017-02-20 09:45:09 (ost. akt: 2017-02-20 13:28:32)

Dzień Myśli Braterskiej jest to święto przyjaźni obchodzone corocznie w dniu 22 lutego przez harcerzy i skautów na całym świecie. 22 lutego to dzień urodzin założyciela skautingu sir Roberta Baden – Powella i jego żony Olave Baden – Powell.

Dzień Myśli Braterskiej w Malborku będzie organizowany 24 i 25 lutego. Pierwszego dnia odbędzie się koncert zespołu Wszyscy Byliśmy Harcerzami, będący jednocześnie premierą najnowszej płyty „Cztery żywioły”. WBH to zespół, który wykonuje stare piosenki harcerskie w nowej rockowej aranżacji. Jak sami mówią o gatunku: „Radość. Wielka radość”.

Prawie każdy z nas był harcerzem. Jeździł na obozy do malborskiej bazy harcerskiej koło Lipusza. Kto z nas nie pamięta słów chociażby jednej piosenki harcerskiej „Płonie ognisko i szumią knieje...” czy „... idziemy na jagody...”. Dzięki zespołowi WBH będziemy mogli przeżyć te wspaniałe chwile jeszcze raz.

Koncert odbędzie się o godzinie 20.00 w Przestrzeni Aktywności Twórczej MaKUL@TURA. W przedsprzedaży można nabyć już bilety w cenie 10 zł, codziennie od 9.00 do 15.00 w sklepie papierniczym obok Urzędu Skarbowego, ul. Kopernika 8a w Malborku. W dniu koncertu bilety do nabycia w cenie 15 zł.

Drugiego dnia odbędzie się Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej „Bazuna”. Na festiwalu wystąpią malborscy harcerze oraz Grupa Muzycznego Wsparcia. Przegląd rozpocznie się o godzinie 14.00 w Przestrzeni Aktywności Twórczej MaKUL@TURA.

Ostatni raz „Bazuna” odbyła się w 1979 r. po 38 latach mamy zaszczyt po raz kolejny organizować tak zacną imprezę.

Organizatorami Dnia Myśli Braterskiej są: Studencki Klub Turystyczny Politechniki Gdańskiej „Fify”, Malborskie Centrum Kultury i Edukacji, Przestrzeń Aktywności Twórczej MaKul@tura oraz Hufiec ZHP Malbork.

Patronat medialny imprezy objęło: Radio Gdańsk, Radio Malbork, TVMalbork oraz Gazeta Malborska.

Patronat honorowy: Burmistrz Miasta Malbork Marek Charzewski, Politechnika Gdańska oraz Komendant Chorągwi Gdańskiej hm. Artur Glebko.

	http://m.82-200.pl/2017/02/orig/plakat-maly-609.jpg