Poniedziałek, 25 września 2023. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Pływacy MAL WOPR najlepsi w Ostrołęce

2020-12-21 10:26:12 (ost. akt: 2020-12-21 10:26:31)
Pływacy MAL WOPR Malbork

Pływacy MAL WOPR Malbork

Do ostatniej konkurencji trwała walka o miano najlepszego klubu w statystyce medalowej IX Otwartych Mistrzostw Ostrołęki w Pływaniu, które odbyły się w niedzielę 20.12.2020r. na przepięknym obiekcie w Ostrołęce. Przed wyścigiem na 200m stylem dowolnym chłopców, nasza ekipa miała na koncie największą liczbę medali ale o jeden złoty mniej niż zawodnicy Fali Nieporęt. Jednak w tej właśnie konkurencji liczyliśmy na złoto niezawodnego Jakuba Grapentyna i świetnie spisującego się w Ostrołęce Kamila Czarnoty. Chłopaki nie zawiedli. Dwa złote medale wyforsowały ekipę MAL WOPR na pierwsze miejsce w kategorii generalnej w gronie 31 startujących klubów. Trudno opisać radość malborczyków, ten sukces na zakończenie roku ale i dwuletniej tułaczki po okolicznych pływalniach, smakuje wyjątkowo.

Jak przystało na zawody odbywające się tuż przed pierwszą gwiazdką, w Ostrołęce błyszczały „stare” gwiazdy ale pojawiła się też kolejna. Kamil Czarnota, bo o nim mowa, wystrzelił na ostatnich zawodach jak rakieta. Zdobył nie tylko trzy złote medale i tytuł najlepszego czternastolatka zawodów ale wywalczył też trzy fenomenalne rekordy życiowe. Szczególnie cieszył się z doskonałej życiówki na 100m stylem dowolnym, gdzie niewiele brakuje mu już do granicy minuty (1:00,65). Warto podkreślić, że Kamil dopiero co wraca do pełni sił po półtoramiesięcznej przerwie w treningach, tym bardziej cieszy więc doskonała dyspozycja naszego zawodnika. Do poziomu Kamila jak zwykle dołączyli nasi utytułowani juniorzy. Nadia Walentynowicz, trzykrotnie złota, najlepsza piętnastolatka oraz Jakub Grapentyn, który zdobył złoty i dwa srebrne medale, i podobnie jak Nadia został najlepszym piętnastoletnim zawodnikiem. Tuż za nim uplasował się Konrad Patoka, który z dorobkiem trzech medali w każdym z kruszców, depcze swojemu klubowemu koledze po piętach, co tylko dodaje smaczku wewnątrzklubowej rywalizacji. Miłym zaskoczeniem w Ostrołęce była postawa najlepszej w klasyfikacji czternastolatek, Aleksandry Ziemińskiej. Ola, mimo dużego braku wiary we własne siły i obaw związanych ze startem na 100m stylem grzbietowym, w tym właśnie starcie wywalczyła srebro i nowy rekord życiowy, a do swojego dorobku dorzuciła dwa złota na 100 i 200m stylem dowolnym. Trzy srebrno świecące medale wrzuciła do worka Klaudia Wolanin, okraszając swój dorobek nowym rekordem życiowym na 100m stylem dowolnym, który od minionej niedzieli wynosi 1:03,17. Z trzema medalami w każdym kolorze i druga lokatą w klasyfikacji generalnej wróciła z Ostrołęki Magda Mroczek, dwa brązowe medale zawisły na szyi szczęśliwej Zuzanny Suskiej, po jednym medalu wywalczyli; Piotr Zakrzewski (złoto), Kacper Patoka (srebro), rodzeństwo Szpaczyńskich, Liliana i Sławomir oraz Igor Jastrzębski którzy zdobyli brąz. Ten ostatni wywalczył medal po bardzo długim okresie zajmowania miejsc tuż za podium, cieszy więc zajęcie miejsca medalowego, na co zasłużył swoją sumienną praca na treningach. Żaden z 30 zawodników MAL WOPR nie wrócił z Ostrołęki bez sukcesu. Nie zawsze są to medale, równie cenne są rekordy życiowe i doswiadczenie. A z nimi właśnie wrócili z zawodów wszyscy pozostali pływacy MAL WOPR; Cyprian Piróg, Hania i Antek Rozalewiczowie, Kinga i Olivia Sawickie, Basia Siwiak, Nikola Zborowska, Michalina Zielska, Ignacy i Kazimierz Zwolińscy, Ania Czerwińska, Fryderyk Dorobek, Patryk Gross, Agata Kupińska, Karolina Kwitnewska i Dawid Patoka.

W dwudniowym wyjeździe na zawody do Ostrołęki, podczas których nasz klub okazał się najlepszym klubem w gronie bardzo silnych ekip z Mazowsza, uczestniczyli wszyscy czynni zawodnicy MAL WOPR oraz najstarsza zawodniczka, Alicja Krauze, która do czasu wyleczenia kontuzji pełni niezastąpioną rolę asystentki trenerek. Zwycięstwo naszych pływaków w klasyfikacji generalnej jest zasługą całego klubu, wszystkich zawodników, każdy z nich dorzucił do tego wyczynu swoją „cegiełkę” poświęcenia, ambicji, walki. Nie można też zapominać o rodzicach, którzy z oddaniem i zaangażowaniem wspierają zarówno zawodników jak i trenerki. Za co dziękujemy z całego serca.

W tym przedświątecznym czasie, trenerki MAL WOPR Dorota Grzywacka i Iwona Ciecholewska
z okazji zbliżających się Świąt oraz Nowego Roku
składają najlepsze życzenia
wszystkim wspaniałym Zawodnikom MAL WOPR,
ich niezastąpionym Rodzicom oraz Wszystkim, którzy wspierają klub i otaczają go życzliwością.