Niedziela, 5 lutego 2023. Imieniny Agaty, Filipa, Justyniana

UKS Bombek mistrzem Regionalnej Ligi Hokeja na Lodzie w Malborku

2017-02-20 09:30:43 (ost. akt: 2017-02-20 09:33:06)

UKS Bombek został mistrzem VII edycji rozgrywek Regionalnej Ligi Hokeja na Lodzie w Malborku. Trzy kolejki przed końcem rozgrywek UKS Bombek zapewnił sobie bez względu na pozostałe wyniki tytuł mistrza ligi RLH.

Nieco starsi koledzy z drużyny Bombers Malbork, dwie kolejki przed końcem mogą cieszyć się z drugiego miejsca rozgrywek organizowanych przez UKS Bombek SP3 i OSiR.

W XII kolejce rozegrano trzy mecze. UKS Bombek zwyciężył wysoko z Marvin's Gdańsk 15:5. Bramki dla malborskiego zespołu strzelili: Daniel Szajstek - 3, Maciej Cyganowski - 3, Radek Czerniewski - 4, Michał Nawrocki - 2, Adam Lis - 2 i Emil Masłowski. W składzie UKS zagrali także: Szymon Cyganowski, Ewa Podracka i Kacper Szyszkowski.

Bombers Malbork zremisował z Grizzlies Gdynia 5:5. Niespełna minutę przed końcem Bombersi prowadzili jedną bramką, wtedy to Grizzlies postawili wszystko na jedną szalę i ryzykując ściągnięcie bramkarza doprowadzili do remisu, strzelając bramkę w samej końcówce meczu.

Ten mecz decydował, która z drużyn zajmie drugie miejsce w tabeli. Bramki dla Bombesr strzelili: Paweł Badziong - 4 i Mirosław Walicki. W składzie malborskiego zespołu zagrali także: Piotr Sadowski, Przemysław Nawrocki, Piotr Raszewski, Rafał Sokalski, Dariusz Napiatek.

W trzecim meczu spotkały się drużyny zajmujące V i VI miejsce w tabeli, różnica między zespołami wynosiła 2 pkt. I tak też pozostało, mecz zakończył się wynikiem remisowym 7:7.

Za tydzień przedostatnia kolejka rozgrywek RLH w której zagrają: godz 8.00 mecz I TH Gryf Gardeja - Bombers Malbork, godz 9.30 mecz II - Grom Morąg - Marvin's Oliwa Gdańsk, godz 11'00 mecz III Grizzlies Gdynia - Media Team Gdańsk, pauzuje UKS Bombek Malbork.

Michał Sadowski rozegrał dwa mecze w lidze młodzików w ramach eliminacji do mistrzostw Polski w barwach GKS Stoczniowiec Gdańsk przeciwko Sokołom Toruń, klubu w którym bramkarzem jest Bartosz Grabara. Sokoły Toruń wygrały obydwa mecze i prowadzą w tabeli, Stoczniowiec zajmuje 4 miejsce, dwa pierwsze zespoły bezpośrednio awansują do finałów, trzecie miejsce daje prawo gry w barażach.

Dwójka żaków starszych także rywalizowała w lidze w swojej kategorii. Marcin Cybulski i Mateusz Mozołowski przegrali obydwa mecze z ŁKH w Łodzi.

A już za tydzień ośmiu zawodników UKS wypożyczonych do innych klubów będzie rozgrywać swoje mecze ligowe w ramach eliminacji do MP w Toruniu, Poznaniu i w Warszawie.

Przypomnijmy, iż nasi zawodnicy, aby móc rozgrywać w meczach ligowych zostali wypożyczeni do PTH Poznań, GKS Stoczniowiec Gdańsk i Sokoły Toruń. Lodowisko w Malborku nie spełnia wymogów ligowych, wymiar pełnego boiska wynosi 60/30m, nasze lodowisko jest krótsze 40/20m.

Najmłodsi zawodnicy UKS Bombek SP3 będą rywalizowali w najbliższym czasie w Bydgoszczy, Elblągu, Warszawie i Toruniu.

Hokej najmłodszych w Malborku wspierają: Apteka Witaminka - Mariusz Tuszakowski, Urząd Miasta Malborka, OSiR, Stowarzyszenie Nasz Wielbark, nc+APF, Falken, Leier, Związek Plantatorów Buraka Cukrowego, Sieć Sklepów Sokół, Wobex, Usługi Ogólnobudowlane - Rafał Mączkowski, TV Malbork, Radio Malbork, Bar BIS, McDonald's oraz Pralnia Eko Laguna, ASO Harasimowicz s.c., Rydwan, Awocado Restauracja i Pizzeria, Sport Rebel Ruda Śląska.

informacja i zdjęcia: UKS BOMBEK