Sobota, 22 czerwca 2024. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Terytorialsi z Gdańska i Malborka wręczali świąteczne paczki kombatantom

2020-12-17 15:12:49 (ost. akt: 2020-12-17 15:17:14)
na zdjęciu widać żołnierza 7 PBOT wręczającego paczkę seniorce

na zdjęciu widać żołnierza 7 PBOT wręczającego paczkę seniorce

W trudnym czasie epidemii żołnierze 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. kpt. mar. Adama Dedio na co dzień wspierają osoby starsze, dla których okres ten jest wyjątkowo ciężki. Sytuacja w której żyjemy często zmusza nas do izolacji i osamotnienia. Taki stan może być szczególnie uciążliwy dla seniorów, zwłaszcza w okresie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, które w naszym kraju mają szczególnie rodzinny charakter. Terytorialsi z pomorskiej brygady przy wsparciu żołnierzy z 71 blp w Malborku wręczyli kombatantom świąteczne paczki, przygotowane przez Gdański oddział Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

Kombatanci odbierający podarunek podkreślali jak ważne są dla nich takie gesty:

- To wielka radość, bo ciężko mi w tym czasie. Dom zawsze był pełen ludzi, teraz tu pusto. A zobaczyć żołnierzy to wielka radość. Wiem, że o mnie pamiętacie i to podtrzymuje na duchu – mówiła jedna z kombatantek.

Pandemia koronawirusa wszystkich nas uczy jak ważne jest docenianie drobnostek, wspólnych chwil i czynności, które do tej pory wydawały nam się prowizoryczne, więc często odkładaliśmy je na bok. Świadectwo pamięci o kombatantach jest zatem nie tylko wyrazem troski o nich, ale również dowodem wdzięczności i swoistym hołdem za ich oddanie Ojczyźnie. Pamiętajmy o naszych bohaterach, bo niestety co raz już ich mniej wśród nas.

informacja i zdjęcia: 7 PBOT