Czwartek, 22 lutego 2024. Imieniny Małgorzaty, Marty, Nikifora

Informacje z hokejowych rozgrywek

2020-12-08 08:53:10 (ost. akt: 2020-12-08 09:29:07)

W miniony weekend mali zawodnicy Klubu UKS Bombek SP3 wrócili z Poznania z wysokim zwycięstwem. W meczu w kategorii U12 żak młodszy aż 30 razy krążek wpadał do siatki.

Mecz zakończył się wygraną malborskiego zespołu 18:12. Świetną formę strzelecką w tym meczu błysnęła dwójka zawodników: Bartek Dobrzyński 13 bramek+1 asysta, 4 bramki + 7 asyst Patryk Wojciechowski, 1 bramka + 2 asysty Maksymilian Artych. Na zwycięstwo pracował cały zespół w składzie którego zagrali także : Filip Kujawa, Muczenski Mariusz, Aleks Jóźwiak, Justyn Adamczyk, Julek Bołtryk, Wierzchoń Oskar, Pawlyta Maksymilian, Maszaro Szymon. UKS Bombek zajmuje trzecie miejsce s tabeli, a już za tydzień kolejny mecz w Elblągu a przeciwnikiem będzie Legia Warszawa. Grali także zawodnicy w kategorii żak starszy. Przypomnijmy, ze UKS Bombek współpracuje z Klubem UKS Wikingowie Elblag wspólnie wystawiając drużyny w kategorii U12 i U14. Żak starszy rozegrał dwa mecze przeciwko ŁKH Łódź, niestety obydwa przegrane. W zespole UKS Wikingowie zagrali zawodnicy z Malborka : Michał Król, Wojtek Czerniewski, Cyprian Rabażyński, Dominik Antys, Franek Laszkiewicz. Grali tez wychowankowie Bombka: Bartosz Grabara zagrał w przegranym 5:7 meczu z ŁKH Łódź i wygranym 3:2 z Sosnowcem w pierwszej lidze. Bartek reprezentuje SMS Toruń. Łukasz Piór w kategorii młodzik zagrał w dwóch meczach wygranych przeciwko Legii Warszawa. Łukasz strzelił bramkę oraz zaliczył asystę. Trwa zła passa GKH Stoczniowiec, którego barwy reprezentuje Michał Sadowski. Stoczniowiec w ekstralidze przegrał kolejno 1:2 z Katowicami, 1:13 z Nowym Targiem i 1:8 z Krakowem. Michał Nawrocki w związku z zawieszeniem ligi w Szwecji gdzie gra w Klubie Kalix HC w kategorii U18 i U20, powrócił do Polski i do końca grudnia będzie reprezentował MKS Sokoly Torun. Michał rozegrał trzy mecze w pierwszej lidze i jeden w juniorach. Dla Sokołów strzelił trzy bramki i zaliczył asystę. Od 14-19 grudnia będzie uczestniczył na zgrupowaniu reprezentacji Polski U18, które odbędzie się w Krynicy Zdrój a w styczniu wraca do Szwecji.

Grała też liga regionalna. Obydwa malborskie zespoły wysoko wygrały swoje mecze. UKS Bombek SP3 wygrał 10:1 z EKH Wiking Elbląg, Bombers rozgromił Grizzlies Gdynia 19:0. W lidze uczestniczy 9 zespołów. Za tydzień rozegrana zostanie trzecia kolejka RLH. Na czele tabeli znajdują się trzy zespoły z kompletem pkt: Bombers, Mad Dogs Sopot i Bombek.

19 grudnia w Malborku rywalizować będą najmłodsi, planowany jest w tym czasie turniej hokeja na lodzie na lodowisku OSiR.

Trwa również nabór do sekcji hokejowej. Zaproszenie skierowane jest do dzieci w wieku od 5 -10 lat na zajęcia nauki jazdy na łyżwach i minihokej, codziennie od godz 16-17 na lodowisku OSiR.