Piątek, 14 czerwca 2024. Imieniny Bazylego, Elizy, Justyny

Pamiętają i wracają … - ABSOLWENCI I LO…

2017-02-17 15:23:25 (ost. akt: 2017-02-20 09:16:57)

Wśród książek znajdujących się w bibliotece I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Malborku szczególne miejsce zajmują te, które zostały przekazane szkole przez ich autorów - absolwentów liczącego już sobie ponad siedemdziesiąt lat liceum.

Dedykacje umieszczone w tych książkach autorstwa m. in. Kazimierza Równego (absolwenta z roku 1949), Stanisława Bortnowskiego (absolwenta z roku 1951), Tadeusza Bronowskiego (absolwenta z roku 1953), Bogusława Dunaja (absolwenta z roku 1958), Jana Grabowskiego (absolwenta z roku 1966), Wiesława Długokęckiego (absolwenta z roku 1976), czy Radosława Biskupa (absolwenta z roku 1995) są żywym świadectwem tego, że mimo upływu lat absolwenci I Liceum Ogólnokształcącego w Malborku „zachowują swoją szkołę we wdzięcznej pamięci” i „nadal czują się związani ze szkołą, która uformowała ich przed pójściem na studia.” Niegdyś – uczniowie szkoły, dzisiaj – pracownicy naukowi, poeci i artyści życzą szkole „wielu sukcesów w kształceniu i wychowywaniu młodych pokoleń.” A pomimo swoich zawodowych obowiązków od czasu do czasu zaszczycają szkołę swoją obecnością.

16 lutego 2017r. w czytelni szkolnej I LO po raz kolejny zrobiło się … wesoło i gwarno. To zainteresowani uczniowie przyszli tutaj na spotkanie z absolwentką szkoły – Dorotą Gorjainow-Dzierzęcką – aktorką Teatru Syrena w Warszawie. To było dla uczniów wspaniałe doświadczenie.

Przed nami kolejne spotkania… Podczas organizowanej 6 marca 2017r uroczystości „Wielcy Nieobecni – Niemen, który był…” pojawią się nasze byłe uczennice:

Agata Kujawa, ukończyła Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku na Wydziale Wokalno-Aktorskim o specjalności Musical,
Alicja Kuszowska, studentka Wydziału Jazzu i Edukacji Muczycznej Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy,
Patrycja Jewsienia, studentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na Wydziale Rzeźby i Intermediów, którą obecnie można zobaczyć w kolejnej edycji programu rozrywkowego "Idol" (dostała cztery „TAK”- gratulujemy!).

- Cieszymy się, że absolwenci do nas wracają. Świadczy to o ich miłych wspomnieniach. Powroty są bardzo sentymentalne… To wielka wartość! - mówi wicedyrektor Monika Pozorska.

tekst: Dorota Klofczyńska, Monika Pozorska, I LO w Malborku

zdjęcia: archiwum I LO w Malborku