środa, 24 kwietnia 2024. Imieniny Bony, Horacji, Jerzego

Medalowy weekend pływaków MAL WOPR

2020-12-03 14:35:02 (ost. akt: 2020-12-03 14:38:44)
na zdjęci widać pływaków MAL WOPR biorących udział w zawodach

na zdjęci widać pływaków MAL WOPR biorących udział w zawodach

W poszukiwaniu możliwości startów w czasie pandemii, malborscy pływacy wyruszyli aż do Mławy by wziąć tam udział w jednych z nielicznych zawodach pływackich organizowanych w naszym kraju. Na starcie Otwartych Zawodów Pływackich o Puchar Północnego Mazowsza zameldowało się niemal 600 zawodników z 40 klubów pływackich.

Zawody rozłożono na dwa dni, odbywały się one w podwyższonym rygorze sanitarnym. Jak wszystkie w ostatnim czasie, były one zamknięte dla publiczności, eliminacje zostały podzielone na bloki, a zawodnicy byli obecni na pływalni wyłącznie podczas swoich startów. Miłym i bardzo ciekawym akcentem zawodów w Mławie był system eliminacji i finałów w konkurencjach sprinterskich. Finały odbywające się przy fantastycznej oprawie muzyczno- świetlnej przysporzyły młodym pływakom wielu emocji. A warto dodać, że miejsca w tych finałach wywalczyli sobie także i malborscy pływacy.

Nasi zawodnicy, a było ich 22, spisali się bowiem doskonale. Trudno zliczyć rekordy życiowe uzyskane na pływalni w Mławie, tym cenniejsze, że proces treningowy przebiega przecież z dużymi utrudnieniami. Fantastycznie spisali się najstarsi pływacy MAL WOPR. Nasi juniorzy w niemal każdym starcie poprawiali rekordy życiowe, zdobywali medale i imponowali ogromną wolą walki.

Klasą samą dla siebie była piętnastoletnia Nadia Walentynowicz, która we wszystkich swoich startach w stylu grzbietowym nie tylko poprawiała swoje wyśrubowane rekordy życiowe i zdobywała złote medale ale przede wszystkim prezentowała fantastyczna technikę stylu. Trzy złota dały jej także druga lokatę w klasyfikacji generalnej.

Srebro i brąz dorzucił do zdobyczy klubowych rówieśnik Nadii, Jakub Grapentyn. Kuba, jak zwykle walczył o każdą sekundę, udało mu się zejść poniżej 27 sekund na sprinterskim dystansie 50m stylem dowolnym (26,97), a także wywalczyć kolejne dwa rekordy życiowe na 100m stylem dowolnym i grzbietowym.

Do grona tych, na których można liczyć zawsze na zawodach, dołącza Konrad Patoka. Nasz zawodnik wykazując się ogromną chęcią pracy na treningach stale podnosi swój poziom sportowy czemu daje wyraz wynikami na zawodach. W Mławie Konrad startując czterokrotnie, w każdym ze swoich startów uzyskał nowy rekord życiowy zdobywając przy okazji dwa brązowe medale. Wyjątkowych emocji ekipie MAL WOPR dostarczył wyścig juniorów 15-letnich na dystansie 100m stylem dowolnym, w którym bratobójczy pojedynek stoczyli z sobą Kuba i właśnie Konrad. Płynąc obok siebie, zmobilizowali się tak bardzo, iż obaj zaliczyli nowe doskonałe rekordy życiowe, a także mogli cieszyć się ze srebra i brązu. Tym razem minimalnie górą był Kuba (58,40) ale Konrad bardzo mocno depcze mu już po przysłowiowych piętach (58,43).

Do dorobku medalowego MAL WOPR srebrny medal na 100m stylem zmiennym dorzuciła Klaudia Wolanin, a brązowe, dwa najmłodszy z braci Patoka- Kacper oraz najstarszy zawodnik naszego klubu, szesnastoletni Piotr Zakrzewski. Kacper popisał się w stylu dowolnym na dystansach 50 i 100m, zaś Piotr wywalczył najniższy stopień podium na dystansie 50m stylem grzbietowym.

Na duże wyróżnienie po zawodach w Mławie zasłużyli ci, którzy dzięki swojej pracy i zaangażowaniu na treningach z każdych zawodów wracają z doskonałymi życiówkami. Zuzanna Suska, Ania Czerwińska, Igor Jastrzębski, Kamil Czarnota nie wrócili tym razem z medalami ale ich postawa i uzyskane rekordy życiowe doskonale rokują na dalsze starty.

Malborscy pływacy już wrócili do żmudnych dojazdów na pływalnię do Elbląga. Czeka ich w tym roku jeszcze jeden wyjazd na zawody, bo już za dwa tygodnie wyjeżdżają do Ostrołęki na ostatnie zawody w tym jakże trudnym roku.

zdjęcia i informacja: MAL WOPR