Niedziela, 21 lipca 2024. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Nagrody Baszty Maślankowej 2020

2020-12-02 11:18:44 (ost. akt: 2020-12-02 11:36:26)
na zdjęciu widać dwa rodzaje statuetek nagrdy

na zdjęciu widać dwa rodzaje statuetek nagrdy

Malborskie Stowarzyszenie OŚ oraz Muzeum Zamkowe w Malborku zapraszają organizacje pozarządowe i grupy nieformalne z powiatu malborskiego do udziału w konkursie o Nagrodę „Baszty Maślankowej”. Ideą konkursu jest docenienie wolontariuszy działających na rzecz lokalnego środowiska, wyróżnienie osób, organizacji pozarządowych, instytucji oraz firm za ich społeczne zaangażowanie.

Nagrody będą przyznane przez niezależną Kapitułę, do której zostaną zaproszeni między innymi laureaci poprzednich edycji nagrody.
Kandydatów do nagrody można zgłaszać do 13 grudnia 2020 roku.
Nagrody przyznana zostaną w czterech kategoriach:

• Kategoria I: NGO
Nagroda zespołowa dla organizacji pozarządowej/grupy nieformalnej lub instytucji za realizację akcji, programu, projektu na rzecz społeczności lokalnej (w różnych dziedzinach: pomocy i opieki społecznej, promocji zdrowia, różnych form edukacji, kultury, sportu itd.) lub/i za całokształt i aktywną działalność.

• Kategoria II: OSOBOWOŚĆ NGO
Nagroda indywidualna dla osoby szczególnie zaangażowanej w działalność na rzecz społeczności lokalnej i rozwój sektora pozarządowego.

• Kategoria III: MECENAT
Nagroda za wspólne działania na rzecz środowiska lokalnego - nagroda zespołowa dla przedsiębiorstwa (firmy) za wsparcie akcji, programu, projektu realizowanego we współpracy z organizacjami pozarządowymi i innymi instytucjami.

• Kategoria IV: WOLONTARIUSZ
Nagroda dla szczególnie zaangażowanego wolontariusza.
Do nagrody można zgłosić swoją organizację / członka organizacji / wolontariusza lub / i nominować inną. Nominować można więcej niż jedną osobę lub organizację we wszystkich kategoriach, wymagane jest jednak wypełnienie oddzielnych wniosków dla każdej.

Ponadto istnieje możliwość przyznania dodatkowych wyróżnień oraz nagród zgłoszonych i ufundowanych przez jednostki samorządu terytorialnego, osoby indywidualne, organizacje pozarządowe, instytucje lub grupy zawodowe np. media, artyści itp. Warunkiem jest wypełnienie wniosku.

Więcej informacji można znaleźć na stronie os-malbork.blogspot.com
oraz na oficjalnych stronach Miasta Malborka (www.urzad.malbork.pl)
oraz Starostwa Powiatowego w Malborku (www.powiat.malbork.pl)

Do pobrania:
Kryteria oceny kandydatów
Zgłoszenie - mecenat
Zgłoszenie - nagroda specjalna
Zgłoszenie - NGO
Zgłoszenie - Osobowość NGO
Zgłoszenie - Wolontariusz
Regulamin 2020