Niedziela, 3 marca 2024. Imieniny Kingi, Maryna, Tycjana

Pasowanie na przedszkolaka w przedszkolu nr 8

2020-11-23 15:11:52 (ost. akt: 2020-11-23 15:22:38)

Dni 18 oraz 20 listopada pozostaną na długo w pamięci dzieci 3 letnich z grup „Wróbelki” oraz „Sikorki” z przedszkola nr 8 w Malborku.

Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka. Odświętne stroje oraz wystrój sali podkreślały doniosłość wydarzenia. Uroczystość rozpoczęła się od powitania i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były piosenki, wierszyki, zabawy ruchowe i taniec. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie pani dyrektor, Justyna Grzywińska dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na koniec nowoprzyjęte do społeczności przedszkolnej maluchy zasiadły do poczęstunku. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania, książeczkę, balonik oraz medal. Uroczystość ta w dużym stopniu stanowi zakończenie procesu adaptacyjnego dzieci do warunków i zasad panujących w przedszkolu.

Przedszkolakom życzymy, aby nowy rozdział w ich życiu, w roli przedszkolaka przyniósł im wiele radości, samych pogodnych i przyjemnych chwil w gronie kolegów oraz ciekawych doświadczeń.

Informacja: Przedszkole nr 8