Poniedziałek, 22 kwietnia 2024. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

13 medali pływaków MAL WOPR na zawodach z Otylią Jędrzejczak

2020-11-23 14:47:22 (ost. akt: 2020-11-23 14:58:14)
Zawodnicy MAL WOPR Malbork

Zawodnicy MAL WOPR Malbork

Jak przystało na datę, w piątek 13-go malborscy pływacy, przywieźli z zawodów w Gdańsku… 13 medali. Zawody, w których udało im się wziąć udział były wyjątkowe.

Lista zgłoszeń na te zmagania została zamknięta w ciągu dwóch godzin. Malborczykom udało sie na nie zgłosić dzięki osobistemu zaproszeniu przez Fundację Otylii Jędrzejczak. Zawody pod nazwą Otylia Swim Cup to znana marka w naszym kraju, która świadczy o jakości zawodów. W tych trudnych czasach zostały one przeprowadzone w ścisłym reżimie sanitarnym. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, odbyły się bez udziału publiczności, udział w nich wzięli zawodnicy w wieku od 8 do 15 lat, zrzeszeni w klubach Polskiego Związku Pływackiego. Rywalizowali w sześciu kategoriach wiekowych na dystansach od 50 do 200 metrów w stylach dowolnym, klasycznym, motylkowym i grzbietowym. Na najlepszych czekały puchary i wyjątkowe medale, na których znalazła się uaktualniona, rysunkowa podobizna Otylii Jędrzejczak… z maseczką na twarzy. Liczba uczestników, w porównaniu do wcześniejszych lat, została znacznie ograniczona. Malborscy pływacy brali już udział w tych zawodach w Łodzi kilka lat temu i z wielką przyjemnością wybrali się w liczbie 22 na kolejne, tym razem do Gdańska.

Na zawodach nie zawiodła najlepsza obecnie pływaczka MAL WOPR Nadia Walentynowicz, która zwyciężyła w obu swoich startach, dorzucając do zdobyczy nowy, doskonały rekord życiowy na 100m stylem dowolnym (1:00,56). Nadia zajęła też 3 lokatę w klasyfikacji generalnej. Tę samą lokatę wywalczyli Jakub Grapentyn oraz w młodszej grupie, Kacper Patoka. Jakub, zajmując dwukrotnie w swoich konkurencjach miejsce drugie, podobnie jak Nadia poprawił swój rekord życiowy na 100m stylem dowolnym aż o ponad sekundę (58,45). Kacper także wywalczył dwa srebrne medale i mógł zapisać na koncie nową „życiówkę” na 50m stylem dowolnym (34,33). Srebrne medale do dorobku MAL WOPR dorzuciły nasze piętnastolatki Liliana Szpaczyńska i Klaudia Wolanin. Lila oczywiście w stylu klasycznym, zaś Klaudia w stylu dowolnym. Trzeci stopień podium z kolei przydał w udziale Kamilowi Czarnocie, który wraca do formy po półtoramiesięcznej nieobecności na treningach z powodów zdrowotnych oraz Aleksandra Ziemińska i Zuzanna Suska, obie na dystansie 100m stylem dowolnym. Ta ostatnia dorzuciła do swoich zdobyczy dwa nowe rekordy życiowe właśnie na 100m stylem dowolnym, a także 50m stylem motylkowym. Cieszy dyspozycja najmłodszych pływaków MAL WOPR, których z pewnością zmobilizowała postać mistrzyni olimpijskiej i z powodzeniem walczyli o to, by odebrać medal z jej rąk. Ta sztuka oprócz Kacprowi, udała się Janowi Pindlowi w wymagającej konkurencji 100m stylem zmiennym i Barbarze Siwiak w debiucie na 50m stylem motylkowym. Nie można jednak zapominać o nowym rekordzie życiowym na 50m stylem dowolnym Olivii Sawickiej, udanych debiutach Kazimierza Zwolińskiego na dystansach 50m stylami dowolnym i grzbietowym oraz czwartej lokacie Hani Rozalewicz na 50m stylem motylkowym. Czwarte lokaty prześladowały w Gdańsku malborskich zawodników. Dwukrotnie, te pechowe miejsca przypadły w udziale cichemu bohaterowi gdańskich zawodów, piętnastoletniemu Konradowi Patoce. Nasz pływak, który wykonuje ostatnio na treningach coraz solidniejszą pracę, mógł cieszyć się dwoma doskonałymi rekordami życiowymi na 100m stylem dowolnym (1:00,70) oraz na 50m stylem motylkowym (29,38) ale niestety i smucić z dwóch pechowych miejsc czwartych. Dwie doskonałe „życiówki” zaliczyli też Agata Kupińska (czwarta na 100m stylem grzbietowym), Sławomir Szpaczyński (również czwarty na 50m stylem motylkowym), oraz Nikola Zborowska, Cyprian Piróg i Igor Jastrzębski. Ta ostatnia trójka, dzięki swojemu wzmożonemu zaangażowaniu w pracę treningową „poobcinała” ze swoich dotychczasowych rekordów życiowych największą liczbę sekund. W jednym z kolei ze swoich startów, rekord życiowy wywalczyli; Karolina Kwitnewska, Dawid Patoka i Antoni Rozalewicz. Z Gdańska, jak widać, żaden z naszych pływaków nie wrócił niezadowolony. Mimo trudnych warunków treningowych, malborczycy poprawiają swoje wyniki, wykazując się ogromna wolą walki i ambicją.

Relacja: MAL WOPR Malbork