Poniedziałek, 26 lutego 2024. Imieniny Bogumiła, Eweliny, Mirosława

Międzyprzedszkolny Turniej Gry w Warcaby z okazji Święta Niepodległości

2020-11-13 13:05:54 (ost. akt: 2020-11-13 13:08:41)
na zdjęciu widać dzieci z flagą Polski i napisem w tle "Polska Niepodległa"

na zdjęciu widać dzieci z flagą Polski i napisem w tle "Polska Niepodległa"

Corocznie, z okazji święta 11 listopada, w Przedszkolu nr 8 w Malborku odbywa się Międzyprzedszkolny Turniej Gry w Warcaby. Niestety, z powodu ograniczeń pandemicznych, w tym roku został zorganizowany tylko wśród przedszkolaków najstarszej grupy V Gołębie z Przedszkola nr 8.

„Starszaki” przez cały miesiąc brały udział w wewnątrzgrupowych eliminacjach warcabowych (przy dużym wsparciu rodziny w domu) i ostatecznie, do ścisłej czołówki zakwalifikowało się 8 dzieci.

Cele turnieju pozostają niezmienne, są nimi rozwijanie zainteresowań dzieci oraz czerpanie radości i zadowolenia grą w warcaby, rozwijanie logicznego myślenia i integracja dzieci, zarówno biorących udział w grze, jak i kibicujących oraz utrwalenie w dzieciach motta „trening czyni mistrza” i zachęcenie do dalszych treningów, nie tylko w grze w warcaby, ale również w innych obszarach życia, w których dzieci chcą osiągnąć sukces.

Na początku imprezy, Pani Dyrektor Przedszkola nr 8 Justyna Grzywińska powitała serdecznie zgromadzonych gości, a w szczególności młodych zawodników. Zanim rozpoczęto rozgrywki, „Gołębie” zaprezentowały bogaty program artystyczny o charakterze patriotycznym.

W jury zasiadły Dyrektor Przedszkola nr 8 Justyna Grzywińska oraz nauczycielki przygotowujące dzieci - Marzena Spich i Dorota Muchowska.

Puchar i I miejsce w Turnieju zdobyła Dominika Cetnarowska (lat 6), srebrny medal i II miejsce w Turnieju zdobył Franciszek Ganczewski (lat 6), brązowe medale powędrowały do: Mateusza Kulika, Leny Nadstazik, Igora Blaszke, Macieja Sieniek, Piotra Tuszakowskiego i Doriana Maklakiewicza.

Oprócz pucharu i medali dzieci otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Wszystkie przedszkolaki w grupie otrzymały dyplomy pamiątkowe za wzięcie udziału w eliminacjach.

informacja: Dorota Muchowska, Marzena Spich, Przedszkole nr 8 w Malborku