Piątek, 31 marca 2023. Imieniny Balbiny, Kamila, Kornelii

Muzeum Zamkowe zaprasza do zwiedzania „Trasy Zielonej”

2020-11-13 11:39:33 (ost. akt: 2020-11-13 12:43:02)
widok zamku jesienią

widok zamku jesienią

W związku z czasowym zamknięciem instytucji kultury w dniach 7-29 listopada br. zamknięte dla turystów zostały zabytkowe wnętrza i sale wystawowe w Muzeum Zamkowym w Malborku wraz z oddziałami Zamek w Kwidzynie i Zamek w Sztumie.

Opublikowane 6 listopada br. Rozporządzenie Rady Ministrów i wytyczne Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu daje jednak możliwość odwiedzenia terenów zielonych w Malborku i Sztumie. Od niedzieli 8 listopada br. możliwe jest zwiedzanie „Trasy zielonej” na zamku w Malborku oraz skorzystanie z uroków spaceru po dziedzińcu zamku w Sztumie oraz terenach okalających ten Oddział.

Zwiedzanie „Trasy zielonej” w Malborku odbywać się będzie z audioprzewodnikiem. Bilety kosztować będą wyjątkowo 1 zł , a dodatkowo obowiązuje opłata za audioprzewodnik (10 zł), który przeprowadzi turystów bezpiecznie i kompetentnie przez tereny zamkowe.

Trasa zielona to wyjątkowa możliwość spaceru i relaksu, kontaktu z naturą, fauną i florą malborskiego zamku oraz poznania jego historii. Znajdziecie się tam możliwość wytchnienia od codziennych stresów i samotności, przestrzeń do odpoczynku, a Muzeum zapewnia całkowite bezpieczeństwo.

- Służymy Wam w jedynej, aktualnie dostępnej formie, a szczególnie pomóc chcemy tym, którzy w tej chwili heroicznie walczą o nasze zdrowie w placówkach służby zdrowia. Was drogie lekarki i lekarze, pielęgniarki i pielęgniarze, opiekunki i opiekunowie medyczni oraz ratownicy medyczni zapraszamy bezpłatnie. Wiemy, że możecie tego bardzo potrzebować, a my chcemy pomóc tak, jak możemy – zaprasza pracowników służby zdrowia MZM.

Pamiętajmy jednak, że w aktualnej sytuacji epidemiologicznej powinniśmy unikać gromadzenia się i masowego przemieszczania, dlatego oferta skierowana jest do osób indywidualnych oraz rodzin. Oferta nie jest skierowana do grupy turystycznych.

MZM zaprasza również wszystkich do poznawania zabytkowych wnętrz i kolekcji muzealnych poprzez udział w organizowanych wydarzeniach on-line w ramach akcji „Darmowy listopad online w pięciu Rezydencjach Królewskich”.

informacja: MZM Malbork