Poniedziałek, 25 października 2021. Imieniny Ingi, Maurycego, Sambora

Uśmiechnięta dłoń na Światowy Dzień Adopcji

2020-11-09 09:50:50 (ost. akt: 2020-11-09 10:06:21)
na zdjęciu widać burmistrza z namalowaną uśmiechniętą buźką na dłoni

na zdjęciu widać burmistrza z namalowaną uśmiechniętą buźką na dłoni

9 listopada 2020 r. przypada Światowy Dzień Adopcji. Do celebrowania tego wydarzenia zachęca wszystkich mieszkańców Pomorski Ośrodek Adopcyjny w Gdańsku.

Jego pomysłodawcą jest Hank Fortener, który stworzył fundację AdoptTogether, a sam dorastał w rodzinie adopcyjnej. Przesłaniem tego dnia jest popularyzacja adopcji jako tworzenia rodziny dla potrzebujących jej dzieci.

„Uśmiechnięta dłoń” to symbol tego święta będącego przede wszystkim świętem rodzin adopcyjnych, ale też dniem, który ma na celu zwiększenie świadomości  społecznej na temat adopcji oraz pokazanie faktów i obalenie mitów jej dotyczących. Dłoń jest symbolem pomocy, uśmiech oznacza radość a razem mają symbolizować radość z nowej rodziny.

Możliwość wspólnego „świętowania” może też znacznie ułatwić rodzicom adopcyjnym realizowanie bardzo ważnego i jednocześnie niełatwego założenia, jakim jest jawność adopcji, która ma fundamentalne znaczenie dla jej powodzenia.

- Jeżeli chcielibyście Państwo przyłączyć się do inicjatywy Ośrodka, prosimy o rozpowszechnianie i umieszczanie symbolicznych zdjęć „uśmiechniętej dłoni” w dowolnie wybranej przez Państwa formie. Zachęcamy również do udostępnienia symbolu Święta za pośrednictwem mediów społecznościowych i zaangażowania swoich znajomych do symbolicznego zaakcentowania idei adopcji w dniu 9 listopada „uśmiechniętą dłonią” - zachęcają organizatorzy akcji.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie Pomorskiego Ośrodka Adopcyjnego w Gdańsku