Niedziela, 21 kwietnia 2024. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Terytorialsi z Malborka przyszli z pomocą seniorom ze Straszyna

2020-11-09 09:22:27 (ost. akt: 2020-11-09 09:24:19)
na zdjęciu widać żołnierza PBOT z pojemnikiem na posiłek

na zdjęciu widać żołnierza PBOT z pojemnikiem na posiłek

Żołnierze 7 PBOT i funkcjonariusze policji podczas wspólnego monitoringu przestrzegania kwarantanny zapukali do drzwi starszego małżeństwa przebywającego w izolacji w swoim mieszkaniu w Straszynie. Ustalili, że 91-letni mężczyzna, oczekujący właśnie na test na obecność koronawirusa i jego 86-letnia niepełnosprawna żona, od momentu odosobnienia zostali zostawieniu bez opieki. Seniorzy skarżyli się, że nie wiedzą do kogo zwrócić się o pomoc w codziennych obowiązkach i brakuje im podstawowych produktów.

Żołnierze postanowili z własnych środków kupić małżeństwu najpotrzebniejsze rzeczy, jednocześnie zawiadomili o sytuacji Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Pruszczu Gdańskim. Przez kilka kolejnych dni terytorialsi opiekowali się seniorami ze Straszyna aż do chwili, kiedy pieczę nad nimi objął Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Ta godna pochwały postawa pomorskich żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej jest doskonałym przykładem, jak podczas rutynowych zadań realizują oni jedną z najważniejszych misji WOT, jaką jest niesienie pomocy lokalnej społeczności.

informacja i zdjęcie: 7 PBOT