Sobota, 21 maja 2022. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Młodzież zaśpiewała utwory „Wielkich Nieobecnych”

2020-11-07 16:53:38 (ost. akt: 2020-11-09 10:33:59)
Na zdjęciu widać laureatów kategorii młodszej z dyplomami

Na zdjęciu widać laureatów kategorii młodszej z dyplomami

6 listopada br. w sali konferencyjnej Szkoły Łacińskiej przy zachowaniu reżimu sanitarnego odbyły się hybrydowe przesłuchania młodych wokalistów w ramach XV Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego Twórców Polskich” Wielcy Nieobecni”, zorganizowane przez Malborskie Centrum Kultury i Edukacji pod patronatem Burmistrza Miasta Malborka i Starosty Powiatu Malborskiego. To był ostatni dzień przed zamknięciem domów kultury.

W przesłuchaniach uczestniczyło 26 osób, w tym 2 osoby wystąpiły on-line. Oceniało ich Jury (Przewodniczący) w składzie: Magdalena Kupińska, Violetta Jankowiak, Tadeusz Seibert. Zwycięzcy otrzymali nagrody pieniężne.

Nagrody i wyróżnienia:

Kategoria wiekowa 12-15

1 nagroda Nela Doliwa
2 nagroda Kamil Domański
3 nagroda Kinga Kłosowska, Dominik Król
Wyróżnienia
Patrycja Żukowska, Jagoda Rataj, Robert Puczka (za interpretację i aktorskie wykonanie)

Kategoria wiekowa 16-21
1 nagroda Jolanta Duda
2 nagroda Sandra Elminowska
3 nagroda Damian Śliwiński
Wyróżnienia
Ida Szebla, Kornelia Ostrowska, Filip Jurczak

- Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku od 12 do 21 lat, co umożliwia młodym talentom prezentację swoich umiejętności poetyckich, aktorskich, wokalnych i muzycznych. Konkurs poświęcony jest pamięci znakomitych poetów i twórców, którzy po swojej śmierci pozostawili trwały ślad dla przyszłych pokoleń młodych patriotów, krzewiąc piękno i kulturę własnego kraju. Jury miało duży dylemat wyboru laureatów z tak super śpiewającej młodzieży. Dziękuję wszystkim wykonawcom za udział, gratuluję nagrodzonym. Zapraszam na Koncert Galowy z udziałem laureatów i gościem Tadeuszem Seibert, który został przełożony i będzie zorganizowany w czasie bezpiecznym po pandemii – mówi organizatorka konkursu Maria Seibert.

zdjęcia: archiwum MCKiE