Wtorek, 23 lipca 2024. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Kolejny Rodzinny Weekend w Szkole Łacińskiej

2017-02-15 16:15:40 (ost. akt: 2017-02-15 16:21:40)

Centrum Kultury i Edukacji "Szkoła Łacińska" zaprasza na „Rodzinny Weekend w Szkole Łacińskiej”! Już w najbliższą sobotę i niedzielę, 18 i 19 lutego br. wszyscy chętni będą mogli skorzystać z oferty zajęć i warsztatów realizowanych w "Łacinie". Zajęcia odbędą się w MULTICENTRUM (poziom +1).

W sobotę w godz. 10.00-12.00 i 12.00-14.00 głównymi bohaterami zajęć będą roboty. Podczas warsztatów "Robolab" dzieci i młodzież wprowadzone zostaną w świat robotów mobilnych i programowania w graficznym środowisku NXT. Zajęcia te można nazywać nauką chodzenia, bo faktycznie uczymy na nich podstaw poruszania robotami mobilnymi i samodzielnymi maszynami. Na zajęciach dzieci dowiedzą się, jakie są rodzaje czujników, jak sterować serwomotorami i jak budować samodzielne roboty, które pomimo napotykanych przeszkód dotrą tam, gdzie chcemy. Dzieci i młodzież budują i programują fantastyczne roboty, które biorą udział w niezwykłych wyprawach w kosmos, ścigają się, walczą i strzelają.

W niedzielę w godz. 10.00-14.00 odbędą się warsztaty składania modeli z klocków K’next. Zestawy K'Nex to jedne z najbardziej popularnych klocków konstrukcyjnych na świecie. Wspaniale łączą ze sobą zabawę i naukę. Wymagają wyobraźni przestrzennej, koordynacji ruchowej oraz ćwiczą zdolności typowo manualne. Nasze zestawy można układać samemu jak i w grupie. Każda konstrukcja jest wyposażona w silnik który wprawia nasze dzieło w ruch. Diabelski młyn, ogromny rollercoaster, a może jeżdżący robot? Każdy znajdzie coś dla siebie. Podczas zajęć do dyspozycji uczestników są gotowe zestawy wraz z instrukcją budowy. Można również skorzystać z pomocy instruktora. Dobra zabawa gwarantowana!

Niedziela (10.00-14.00) to również dzień gier planszowych (zajęcia bezpłatne) dla wszystkich miłośników gier w tradycyjnym wydaniu. Stanowią one fantastyczną alternatywę dla komputerów i telewizorów.

Zachęcamy również do regularnego udziału w Sekcji Gier Planszowych w każdy poniedziałek w godz. 16.00 –19.00. Zajęcia skierowane są do uczniów szkół podstawowych klasy 4-6, gimnazjów i wszystkich miłośników planszówek. Poznajcie fantastyczny świat Magii i Miecza, Warhammera, zagrajcie między innymi we "Wsiąść do pociągu", "Osadników z Catanu", "Robinsona Crusoe", "Pandemię", zabaw się ze znajomymi przy "Dixit", "Tabu", "5 sekund" lub zostańcie milionerami w "Monopoly" lub mistrzami słowa w "Scrabble". Na zajęcia można wziąć własne gry a przy okazji poznać innych fanów planszówek!

CENNIK

Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ