Wtorek, 5 grudnia 2023. Imieniny Kryspiny, Norberta, Sabiny

Kolejne zwycięstwo malborskich hokeistów

2020-11-02 11:15:04 (ost. akt: 2020-11-02 11:44:20)
Malborscy hokeiści UKS Bombek

Malborscy hokeiści UKS Bombek

W miniony weekend najmłodsza drużyna UKS Bombek rozegrała swój drugi mecz ligowy w kategorii U12 w rozgrywkach KPOZHL. Nasi zawodnicy rywalizowali z drużyną MKS Sokoły Toruń II Toruń. Mecz zakończył się wysoką wygraną 25:0 naszych młodych zawodników.

Był to drugi mecz ligowy i kolejny wygrany po wcześniejszym meczu z Legią Warszawa II w żaku młodszym. 9 bramek strzelił Bartosz Dobrzyński, 7 Patryk Wojciechowski, 3 Filip Kujawa,4 Max Artych, 1 Szymon Maszaro i 1 Justyna Adamczyk. W składzie oprócz strzelców bramek zagrali: Aleks Jóźwiak bramkarz, który bronił bezbłędnie zachowując czyste konto, Marcel Lewandowski, Mariusz Muczeński, Marcel Sarnowski, Oskar Wierzchon, Błażewicz Hubert. UKS Bombek w tym sezonie jak i wcześniejszych współpracuje z Klubem UKS Wikingowie Elbląg z którym wspólnie nasi zawodnicy rozrywają mecze (na lodowisku w Elblagu, jako gospodarz) w kategorii U12 i U14. Przypomnijmy też, że nasi zawodnicy jeszcze nie mają możliwości trenowania na lodowisku w Malborku, tym bardziej wygrane mecze najmłodszej drużyny cieszą. Za tydzień kolejne mecze żaka młodszego przeciwko WTH Wrocław, żak starszy U14 14.11 zagra mecz z GKS Stoczniowiec Gdańsk w Elblągu.

Bramkarka Nadia Ratajczyk wychowanka UKS Bombek SP3, która od tego sezonu reprezentuje GKS Stoczniowiec Gdańsk od 2-8 listopada w Katowicach uczestniczyć będzie w zgrupowaniu Kadry Narodowej Juniorek U18. Bartosz Grabara wychowanek UKS Bombek SP3 uczestniczył w 2 meczach eliminacyjnych juniorów, obydwa wygrane 5-1 z Cracovia Kraków i 4-3 z Naprzód Janów Katowice. Bartek reprezentuje w tym sezonie barwy Klubu MKS Sokoły Toruń i SMS. Wychowanek UKS Bombek SP3 Michał Nawrocki zaliczył 2 asysty przegranym meczu z Pitea 4-5 w szwedzkiej lidze osiemnastolatków. Michał reprezentuje barwy Klubu Kalix HC rywalizującego w lidze Norra na północy Szwecji w regionie Laponii.

Nadesłał: Sławomir Nawrocki