Niedziela, 2 października 2022. Imieniny Racheli, Sławy, Teofila

XX Otwarte Mistrzostwa Malborka w Ratownictwie Wodnym

2020-11-02 09:27:38 (ost. akt: 2020-11-02 09:42:30)
XX Otwarte Mistrzostwa Malborka w Ratownictwie Wodnym

XX Otwarte Mistrzostwa Malborka w Ratownictwie Wodnym

Jubileuszowe, od 20 już lat odbywające się w Malborku zmagania najlepszych ratowników WOPR, po raz drugi musiały odbyć się na gościnnej pływalni w Tczewie. Co roku początek roku akademickiego zbiega się ze spotkaniem ratowników WOPR, którzy cenią sobie nie tylko rywalizację sportową ale również wspólną zabawę i wymianę doświadczeń. Tym razem nasi najlepsi ratownicy mogli skonfrontować się z kolegami z Tczewa i okolic. Z konfrontacji udało im się wyjść z tarczą.

Najlepiej w kategorii kobiet spisała się Nadia Walentynowicz, która nie tylko uplasowała się najwyżej w klasyfikacji całej ósemki startujących kobiet ale również w każdej z konkurencji indywidualnych mogła cieszyć się z pierwszego miejsca na podium. W pierwszej konkurencji 100m z przeszkodą, w której ratownicy musieli na każdej długości pływalni pokonać przeszkodę płynąc pod nią, nasza zawodniczka zajęła bezapelacyjnie pierwszą lokatę wyprzedzając kolejną ratowniczkę z Malborka, Magdę Mroczek. W kolejnej konkurencji, wyścigu na dystansie 25m pod wodą kolejność na mecie była identyczna. W typowo ratowniczych zmaganiach, w konkurencji 50m holowanie manekina, zmieniło się już miejsce drugie, bowiem miejsc Magdy zajęła Wiktoria Grabara. Nadia Walentynowicz była bezkonkurencyjna i bezapelacyjnie zwyciężyła klasyfikację ogólną mistrzostw. Drugi stopień podium w klasyfikacji generalnej po ostatniej konkurencji zmagań na rzecz Wiktorii Grabary straciła Magda Mroczek. Różnica między młodymi ratowniczkami wyniosła jednak zaledwie 2 punkty. Tuż za podium uplasowała się Liliana Szpaczyńska, piąta była Michalina Zielska, szósta Agata Kupińska, zaś miejsce ósme zajęła Weronika Skok.

W kategorii mężczyzn malborscy ratownicy musieli uznać wyższość starszych i znacznie bardziej doświadczonych kolegów z oddziału tczewskiego. Najlepszym ratownikiem z Malborka okazał się Maciej Kowalski, były zawodnik MAL WOPR Malbork, mieszkający aktualnie w Iławie. Maciej uplasował się na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej, wywalczył brąz w pierwszej konkurencji mistrzostw, a także udało mu się utrzymać najdłużej w zmaganiach Wyścigu Australijskiego. W wyścigu tym ratownicy mieli za zadanie pokonanie pływalni płynąc pod trzema linami w poprzek, a po każdej długości odpadał najwolniejszy. Nasz zawodnik odpadł jako jedenasty, zajmując w wyścigu bardzo wysokie, trzecie miejsce. Warto odnotować także drugi medal malborczyków w konkurencji indywidualnej. W wyścigu na 25m pod wodą trzeci stopień podium wywalczył Konrad Patoka. W zestawieniu ogólnym Konrad został drugim najlepszym ratownikiem z Malborka, zajmując miejsce piąte w zestawieniu ogólnym. Kolejne miejsca zajęli; Czarnota Kamil, Zakrzewski Piotr, Gwiazdowski Cezary, Jastrzębski Igor, Zielski Michał. Mikołaj Szraga, Szuryński Piotr i Rozalewicz Antoni.

XX Otwarte Mistrzostwa Malborka w Ratownictwie Wodnym były nie tylko okazją do weryfikacji umiejętności ale też możliwością integracji środowiska ratowniczego oraz czasem świetniej zabawy. Zawody odbyły się w sympatycznej atmosferze, zgodnie z zasadami fair play. Najlepsi ratownicy otrzymali puchary oraz cenne nagrody rzeczowe z rąk prezes MAL WOPR Doroty Grzywackiej oraz prezesa WOPR Tczew Mariusza Krupy. Imprezę zorganizowało już po raz dwudziesty Malborskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, przy współudziale WOPR Tczew, pływalnię na zawody udostępniło Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji, a nagrody ufundowali Urząd Miasta Malborka oraz Malborskie i Tczewskie WOPR.

Informacja i zdjęcia: MAL WOPR Malbork
http://m.82-200.pl/2020/11/orig/img-20201024-201853-6586.jpg